بیانیه تند اتحادیه‌ اروپا علیه اسرائیل

اتحادیه اروپا طی صدور بیانیه‌ای، نسبت به حمله نظامیان اسرائیل به شهر جنین، بشدت ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که عملیات نظامی باید متناسب و مطابق با قوانین بین المللی بشردوستانه باشد.

فوری/ کانادا تحریم‌های جدید علیه ایران وضع کرد+جزئیات

گزارش‌ها حاکیست که نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز به اردوگاه جنین یورش بردند که با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی روبرو شدند.

گردان جنین وابسته به سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که مبارزان این گردان توانستند نیروها و خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی را آماج تیراندازی قرار داده و در چند محور در مسیر آنها بمب منفجر کنند که باعث تلفات در بین نظامیان صهیونیست شد.

منابع رژیم صهیونیستی نیز گفتند که دستکم هفت نظامی صهیونیست در درگیری با مبارزان فلسطینی زخمی شده اند. ارتش رژیم صهیونیستی در پی شدت درگیری ها، بالگردهای آپاچی خود را به آسمان جنین ارسال کرد.

همزمان وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که پنج شهروند فلسطینی در جریان یورش صهیونیست ها به اردوگاه جنین شهید و ۹۱ نفر دیگر زخمی شده اند.

شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی و بطور خاص در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا: به تلاش‌ها برای ازسرگیری برجام متعهدیم

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن، به کمینگاهی برای صهیونیست‌ها تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

شهرک‌سازی در کرانه باختری خلاف قوانین بین‌المللی است

اتحادیه اروپا همچنین نسبت به اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری هشدار داد و خواستار توقف شهرک‌سازی در این منطقه شد.

در این بیانیه شده است:‌ شهرک‌سازی‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی و مانعی برای صلح است و حیات راه‌حل (تشکیل) دو کشور را تهدید می‌کند.

اتحادیه اروپا با بیان اینکه اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی بر خلاف روند کاهش تنش‌ها است، افزود: از همه طرف‌ها می‌خواهیم که دوباره به تنش‌زدایی متعهد شوند و راه را به سوی افق سیاسی هموار کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.