بازتاب بیانات مقام رهبری درباره توافق هسته ای در رسانه های جهان

 خبرگزاری رویترز با انتشار بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دانشمندان، متخصصان، کارشناسان و مسئولان صنعت هسته‌ای کشور گزارش داد: آیت‌الله خامنه‌ای در بیانات روز یک‌شنبه (امروز) خود تاکید کردند که توافق با غرب هیچ ایرادی ندراد اما دستیابی به یک توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران در صورتی امکان‌پذیر است که زیرساخت‌های هسته‌ای کشور دست نخورده باقی بماند.

به گزارش رویترز، رهبری ایران همچنین تاکید کرد که همکاری تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید ادامه یابد.

بخش انگلیسی شبکه العربیه نیز در گزارشی به انتشار بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت و تصریح کرد که رهبر معظم ایران در اظهاراتی گفت: بهانه‌ سلاح هسته‌ای دروغ است و غربی‌ها هم خودشان می‌دانند. ما روی مبنای اسلامی‌مان نمی‌خواهیم به سمت سلاح برویم و الا اگر این نبود جلویش را نمی‌توانستند بگیرند؛ همان‌طور که جلوی پیشرفت‌های هسته‌ای ما را نتوانسته‌اند بگیرند.

رهبر انقلاب: همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی باید حفظ شود+ فیلم

همچنین شبکه المیادین گزارش داد: رهبر انقلاب اسلامی امروز (یک‌شنبه) خاطر نشان کرد که غرب می‌داند ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست.

روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست در این باره نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای صبح روز یک‌شنبه‌ (امروز) تاکید کرد که اگر ایران بخواهد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، غرب قادر به جلوگیری از آن نخواهد بود اما آنها خودشان هم می‌دانند که ما در پی ساخت سلاح هسته‌ای نیستیم.

شبکه صهیونیستی آی۲۴ نیوز هم در گزارشی بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانشمندان و مسئولان صنعت هسته‌ای کشور را منتشر کرد و نوشت: رهبری ایران گفت که توافق با غرب هیچ ایرادی ندارد به شرط آنکه زیرساخت هسته‌ای ایران دست نخورده باقی بماند.

شبکه یورو نیوز  نیز گزارش داد: رهبری ایران در جریان دیدار با جمعی از دانشمندان، متخصصان، و مسئولان صنعت هسته‌ای این کشور، خلاصه آن چه را که «چالش بیست‌ساله» هسته‌ای جمهوری اسلامی توصیف کرد، گفت «چه دولت‌هایی که طرف مذاکره‌ ما بودند، چه خود آژانس اتمی، وعده‌هایی دادند و به آن وعده‌ها عمل نکردند، بارها، وعده‌های غیرقابل تحقق، بی‌اعتمادی؛ پس بنابراین یکی از دستاوردهای این چالش بیست‌ساله هم همین است که ما فهمیدیم که به وعده‌های اینها، به حرف‌های اینها نمی‌شود اعتماد کرد. اینها دستاوردهای مهمی است.

روزنامه‌های ایندیا تایمز، یو.اس نیوز، اکونومیک تایمز و بیزینس رکوردر ازجمله سایر رسانه‌هایی هستند که بیانات رهبر معظم انقلاب را منتشر کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.