کسانی که نیروهای ارزشی را زیر سؤال می‌برند از منافقان پیروی می‌کنند

مشاور فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز افرادی که جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و نیروهای ارزشی را زیر سوال می‌برند جا پای منافقان گذاشته‌اند.

سردار مرتضی قربانی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران  شامگاه پنج شنبه در مراسم گرامیداشت ۱۱ خرداد سالروز تشییع ۳۶ شهید عملیات بیت‌المقدس و روز حماسه و ایثار  مردم زواره در حسینیه گلزار شهدای این شهر اظهار داشت: اگر تلاش و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس نبود امروز شاهد پیشرفت کشور نبودیم، نباید خدمات این عزیزان توسط افراد منافق گونه زیرسوال برود.

بهانه تازه عراق برای پرداخت نکردن بدهی های ایران

وی افزود: امروز افرادی که جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و نیروهای ارزشی را زیر سوال می‌برند جا پای منافقان گذاشته‌اند.

قربانی تاکید کرد: دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توطئه خود را برای شکست انقلاب آغاز کرد و اجرای کودتا علیه ملت، نخستین برنامه‌اش بود که با یاری خدا و هوشیاری نیروهای انقلابی باشکست مواجه شد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: منافقان نیز در این میان همکاری می‌کردند و در جبهه‌ها فعالیت داشتند در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر، یک گروه منافق سعی داشتند در بین رزمندگان اختلاف ایجاد کرده و این عملیات را کوچک بشمارند که تعدادی از آنها دستگیر شدند.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران از همه طرف‌ بر علیه این انقلاب می‌تازند اما این دشمنان شکست خورده‌اند و شکست خواهند خورد.

قربانی اظهار داشت: در سال ۱۳۵۹ سران کشورهای مختلف به جز سوریه و کره شمالی در اردن دور هم جمع شدند و نقشه جنگ را طراحی و در ۳۱ شهریور صدام به ایران حمله کرد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در ۳۱ شهریور ۵۹، صدام جنگ را علیه انقلاب اسلامی آغاز کرد و ۱۶ لشکر زرهی و ۳۵ تیپ پیاده را برای نقاط مختلف کشور از جمله خرمشهر، هویزه، اروندرود و غیره تدارک دید همچنین صدام ده روز قبل از شروع جنگ، فرماندهان نظامی خود را در مرز ایران جمع  کرد.

وی تاکید کرد: در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، رزمندگان ایرانی با کمترین سلاح و تجهیزات در مقابل ارتش پر از تجهیزات رژیم بعث عراق از خاک و وطن خود دفاع می‌کردند. 

قربانی با تشریح حمله دشمن بعثی به خرمشهر و مقاومت مردم و رزمندگان در آزادسازی خرمشهر بیان کرد: در دوران ابتدایی جنگ سه لشکر از استان اصفهان شامل لشکر امام حسین(ع) به فرماندهی حاج حسین خرازی، لشکر نجف اشرف به فرماندهی حاج احمد کاظمی و لشکر کربلا به فرماندهی مرتضی قربانی تشکیل و از نخستین لشکرهای سپاه بودند که افتخار اصفهانی‌ها می‌باشند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برای آزاد سازی خرمشهر این سه لشکر از سه محور به سمت خرمشهر حرکت کردند که در نهایت به فتح خرمشهر منجر شد.

وی تصریح کرد: در این لشکرها از هر شهرستان استان اصفهان یک گردان حضور داشت که از اردستان و زواره گردان علی بن ابی طالب(ع) به فرماندهی سردار زائری بود که مسئولیت بستن راه ورودی از بصره به خرمشهر را برعهده داشت.

قربانی با اشاره به عملیات گردان اردستان و زواره اظهار کرد: اردستان و زواره ۴۶ شهید داد و در مجموع طی ۷۲ ساعت ۴۰۰ شهید در این محور تقدیم شد ولی اجازه ندادیم یک نفر عراقی از خرمشهر فرار کند و یا یک تانک به خرمشهر وارد شود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: صدام خرمشهر را به دژی نفوذ ناپذیر تبدیل کرده بود که فرماندهان نظامی اسرائیل آمریکا، فرانسه و انگلیس خبیث از آن دیدن کرده و آن را غیر قابل نفوذ و تسخیر ناپذیر اعلام کردند ولی در نهایت با یاری خدا و از جان گذشتگی نیروهای اصفهان و تیپ لشکر زرهی اهواز و تیپ هوابرد ارتش این شهر آزاد شد و در عملیات بیت المقدس ۱۹ هزار نفر از عراقی‌ها اسیر شدند که نیروهای گردان علی بن ابی طالب(ع) اردستان و زواره نیز نقش مهمی در آزادسازی داشتند که باید قدردان شهدا و خانواده های آنها باشیم.

در عملیات بیت‌المقدس شهر زواره ۳۶ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد. مراسم  تشییع با‌شکوه پیکر مطهر این ۳۶ شهید در روز ۱۱ خرداد ۱۳۶۱  در شهر زواره برگزار شد. این روز برای همیشه در تاریخ زواره ثبت و  به نام روز حماسه و ایثار و شهادت مردم زواره نام‌گذاری و ماندگار شد.

پایان پیام/۶۳۱۳۵/ر

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.