نرخ عوارض خروج از کشور زائران حج 1402 اعلام شد

 امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ ایرانی به منظور انجام اعمال حج تمتع عازم سرزمین وحی می‌شوند که همه زائران ایرانی به صورت هوایی از طریق ۲۱ ایستگاه پروازی وارد عربستان خواهند شد.

یکی از موارد مهم قبل از مراجعه زائران حج تمتع به فرودگاه، پرداخت عوارض خروج از کشور است که بر اساس تصمیم دولت، چند سالی است که عوارض خروج از کشور برای سفرهای زیارتی بدون تغییر باقی مانده و مشمول افزایش هزینه نشده است.

زمان اعزام اولین کاروان حجاج مشخص شد

با توجه به اینکه از سوم خرداد تا اول تیرماه روزانه حدود سه هزار زائر ایرانی به عربستان مشرف شوند و در صورتی که همه زائران بخواهند عوارض خروج از کشور را در فرودگاه بپردازند، احتمال بروز اختلال در شبکه پرداخت عوارض وجود دارد، توصیه می‌شود که همه زائران خانه خدا، عوارض خروج از کشور را قبل از حضور در فرودگاه پرداخت کنند.

عوارض خروج از کشور برای زائران خانه خدا 132 هزار تومان است که زائران می‌توانند این مبلغ را نه تنها با مراجعه به بانک‌ها، بلکه از طریق الکترونیکی بپردازند.

زائران باید رسید پرداخت عوارض را چاپ کرده و آن را همراه با گذرنامه به همراه داشته باشند.

 کارگزاران و مسئولانی که برای بررسی و آماده‌سازی امکانات زائران حج تمتع در سال جاری عازم عربستان شده بودند، در صورتی که برای بار دوم بخواهند به عربستان بروند، باید 198 هزار تومان و برای بار سوم و بیش‌تر 265 هزار تومان عوارض خروج از کشور پرداخت کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.