مصرف آب در تهران رکورد زد

رکوردشکنی مصرف بهاره آب تهران که برابر با مصرف یک‌روز تابستانه است، نگرانی‌هایی را برای افزایش مصرف آب در پایتخت در روزهای گرم‌پیش‌رو به همراه داشته است.

حذف مشکوک چهره سرشناس فوتبال ایران

طبق اعلام آبفای تهران، میزان مصرف لحظه‌ای آب در تهران در روز جمعه ۲۲ اردیبهشت‌ماه با بیش از ۵۲ هزار لیتر در ثانیه به میزان مصرف آب در نقطه اوج مصرف نزدیک شد. ️تهران درحالی روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه را طی می‌کند که مجموع ذخایر سدهای پنج‌گانه تامین‌کننده آب شرب این استان به ۵۰۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ میلیون مترمکعب کسری دارد و میزان بارش‌های استان تهران نسبت به سال گذشته ۵.۵ میلی‌متر کاهش داشته است و به نسبت بلند مدت ۲۸ درصد این میزان کاهش دارد. ️

این در حالی است که طی روزهای آینده بیشینه دمای هوای پایتخت به ۳۰ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و به تدریج سامانه‌های سرمایشی ساختمان‌ها و کولرهای آبی وارد مدار خواهند شد و این موضوع ضرورت مدیریت مصرف آب را دوچندان می‌کند. ️با وارد شدن به فصل گرما حدود سه میلیون کولر آبی در پایتخت وارد مدار خواهد شد و هر کولر آبی معادل ۳۰۰ لیتر در شبانه‌روز آب مصرف خواهد کرد. ️با انجام برخی اقدامات ساده از جمله انجام سرویس‌های دوره‌ای، تنظیم شناور کولر، تعویض پوشال‌ها، بررسی اتصالات و شیلنگ و ... می‌توان بازدهی کولرها را افزایش و مصرف آب آنها را کاهش داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.