فرمانده کل سپاه: اتفاقات بزرگ در راه است

 سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی ‌امشب در اجلاسیه سالانه مجمع اساتید، فرماندهان و استادیاران شبکه تربیتی صالحین بسیج با بیان اینکه ائمه جماعات می‌توانند ستون‌های استوار در حلقه‌های صالحین کشور باشند، اظهار داشت: شبکه صالحین، مروج احکام الهی و مبلغ اندیشه‌های نابی هستند که سرچشمه‌های نور و معرفت از آن تابان است. در شبکه‌های صالحین است که مبانی اسلام عزیز تفسیر می‌شود تا علامات دین، در دل و ذهن جوانان و نوجوانان ما نهادینه شود و از آن‌ها سربازان مخلصی برای اسلام و انقلاب بسازد.

جهاد تبیین نیازمند فعالیت انسان‌های نفوذناپذیر است

وی افزود: ترویج دین با همین شکل و سبک استمرار پیدا می‌کند؛ اینکه برمبنای خواست و اراده گروه‌های مردمی باشد و در نهایت همین انگیزه‌های به‌هم‌پیوسته است که می‌تواند در این زمان، پرچم اسلام را به قله‌های عزت جهانی برساند. در عصر ماست که خداوند عالم بر این ملت و سرزمین تجلی می‌کند و فرصتی برای تجدید حیات و احیای اسلام قرار داده و اینجاست که دوباره اسلام ظاهر می‌شود و بدیهی است که همه ستمکاران در کنار هم قرار بگیرند تا آن را براندازی کنند. اینکه غل و زنجیر اسارت از دست و پای انسان باز شود و مکارم اخلاق در جامعه جریان یابد، این‌ها مسائل و دستاوردهایی است که تحقق اهداف کفار و مشرکان را با مشکل مواجه می‌کند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: جهاد تبیین نیازمند فعالیت انسان‌های نفوذناپذیر است تا در برابر وسوسه‌های فرهنگی که از هجمه سخت جنگی هم شدیدتر است، دوام بیاورند و ایمانشان محفوظ بماند. در حدیث اهل بیت(ع)، ایمان و اراده اهل آخرالزمان به کوه‌های رسوخ‎ناپذیر تشبیه شده درحالی که همین اراده‌های نفوذناپذیر، صبح و شام در برابر ذات اقدس پروردگار متواضع و خاضع هستند و ذکر خدا را بر جای می‌آورند.

بنیان‌های اصیل قدرت بر مبنای تربیت ساخته می‌شود

وی تربیت را بازسازی زیرساخت تمدن نوین اسلام دانست و یادآور شد: بنیان‌های اصیل قدرت بر مبنای تربیت ساخته می‌شود. قدرتی که می‌تواند امکان حاکمیت را خلق کند و تمدن‌ها را رقم بزند، از اساس بر پایه‌های اراده مستحکم مردان و زنانی استوار شده که فراتر از فتح کوه‌ها و دره‌ها، ذهن‌هایشان توسط اندیشه‌های ناب اسلامی تسخیر شده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: غرب به‌تازگی درک کرده که سیستم‌ها باعث پیروزی در جنگ‌ها نمی‌شوند بلکه این انسان‌ها هستند که می‌توانند سرنوشت هر جنگ را رقم بزنند. به همین دلیل است که فراتر از تهاجم فرهنگی و حصر اقتصادی به دنبال ترور، خرابکاری، گسترش ناامنی و جنگ ترکیبی هستند تا چکیده هر آن‌چه تاریخ از شرارت سراغ داشته بر سر ملت ایران خراب کنند. مقابله با این جریان کار ساده‌ای نبوده و در این میان، مظهر نصر و اراده الهی به‌روشنی مشخص است.

تجربه ملت ایران از مقاومت، همواره شیرین بوده است

وی تأکید کرد: هیچ نظامی نمی‌توانست حتی در برابر یکی از این توطئه‌ها دوام بیاورد اما جمهوری اسلامی تاکنون در برابر همه این برنامه‌ریزی‌ها ایستادگی کرده و پرچم خود را در اهتزاز نگاه داشته است. این بلاها، آزمون‌های الهی بود که اراده مردان خدا را سنجید و در نتیجه همین امدادهای آشکار و پنهان هم بود که جبهه حق به‌تدریج توانست از تلخی‌های تاریخ اسلام درس بگیرد و قاعده‌های جنگیدن را بیاموزد.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه تجربه ملت ایران از مقاومت، همواره شیرین بوده است، گفت: همه آن‌هایی که بدخواه ملت ایران هستند، از کشورهای نظام سلطه گرفته تا محور ارتجاع عربی و حتی اپوزوسیون خارجی امیدوار بودند که اغتشاشات ۱۴۰۱، ایران اسلامی را دچار فروپاشی کند اما حقیقت آن است که امروز آن‌ها خودشان گرفتار فروپاشی و تزلزل شده‌اند و نظام اسلامی همچنان مقتدرانه در میدان است.

آمریکایی‌ها ‌دیگر تمایلی به حمایت از صهیونیست‌ها ندارند

وی ابراز کرد: امروزه همه شاهد هستند که وضعیت شبه‌جزیره عربستان دگرگون شده است و از سوی دیگر، آمریکایی‌ها هم دیگر تمایلی به حمایت از صهیونیست‌ها ندارند. دیگر کسی به فلسطین اشغالی سفر نمی‌کند و مقامات صهیونیستی هم راه به خاک آمریکا ندارند. این ما بودیم که بر آمریکایی‌ها تحمیل کردیم که منطقه ما را دیگر جزو اولویت‌های خود نداند. این روزها فقط دو پایگاه آمریکایی در عراق باقی مانده و خلیج‌ فارس هم به‌کلی پاک‌سازی شده است.

فرمانده کل سپاه در واکنش به تحولات اخیر منطقه تصریح کرد: صهیونیست‌هایی که چند ماه قبل به رجزخوانی افتاده بودند، اکنون خیره مانده‌اند زیرا هر روز بیش از ۳۰ عملیات مسلحانه در سرزمین‌های اشغالی صورت می‌گیرد. آن‌ها می‌خواستند سوریه را به آشوب بکشند اما بشار ماند، دوباره به اتحادیه عرب بازگشت و اکنون صهیونیست‌ها خودشان دم از فروپاشی می‌زنند. اتفاقات بزرگی در راه است. امیدها زنده شده و حق دوباره در منطقه طلوع خواهد کرد. این‌ها نشانه دست قدرت الهی است که فضا را فراتر از تصور ما رقم می‌زند. این الگوی فروپاشی قدرت‌هاست که غافلگیرکننده و غیرمعمول اتفاق می‌افتد تا خداوند عالم، قدرت خود را به انسان‌ها نشان دهد.

شاهد تکامل تدریجی حلقه‌های صالحین هستیم

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز ضمن تمجید از عملکرد حلقه‌های صالحین در نسل سازی و تربیت نیروهای جوان معتقد به اسلام و انقلاب گفت: حدود یک دهه است که این شجره طیبه به بار نشسته و هم‌اکنون شاهدیم که از جلسات و محافل قرآنی گرفته تا دوره‌های محرومیت‌زدایی، میوه‌های شیرین آن در گوشه گوشه ایران اسلامی به بار می‌نشیند.

وی ابراز کرد: در طول این سال‌ها شاهد تکامل تدریجی این شبکه توانمند انسانی هستیم تا این‌که امروز حلقه‌های صالحین به دنبال تکمیل ساختار و شبکه نیروی انسانی خود هستند تا با به‌کارگیری قشر نخبگانی، سرگروه‌ها و مربیان بتوانند در نظام آموزشی ایفای نقش کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در خدمت سر شبکه‌های حلقه صالحین قرار گرفته است، تأکید کرد: به‌صورت پیوسته و یکسره، کارگروه‌های تخصصی سنجش و رصد در حال پایش حلقه‌های صالحین هستند تا در نهایت به‌عنوان محور اصلی و مهم‌ترین راهبرد خود در خدمت نظام آموزشی قرار بگیرند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.