مخبر: آمادگی داریم همکاری‌های خود را در همه زمینه‌ها با عمان ارتقا دهیم

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (یکشنبه) در دیدار «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان، اظهار کرد: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با مناسبات سیاسی ارتقاء پیدا نکرده که باید تلاش شود مناسبات اقتصادی نیز همپای روابط صمیمانه و دوستانه دو کشور گسترش یابد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری دو کشور نظیر انرژی، صنعت، دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کرد: ایران به پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف صنعتی دست پیدا کرده و آمادگی داریم همکاری‌های خود را در تمامی این زمینه با عمان ارتقاء دهیم.

مخبر، روابط ایران و عمان را تاریخی و صمیمانه توصیف کرد و گفت: تهران برای ایجاد تحول در مناسبات تجاری خود با مسقط و ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی فیمابین آمادگی کامل دارد.

وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان نیز در این دیدار از عزم و اراده جدی کشورش برای تقویت روابط با ایران خبر داد و گفت: در این سفر از پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنعتی ایران شگفت‌زده شده‌ایم. 

وی خواستار انعقاد موافقت‌نامه تجارت ترجیحی میان دو کشور شد و افزود: امیدوارم با سفر پادشاه عمان به ایران که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد، فصل جدیدی از روابط و مناسبات تجاری میان دو کشور گشوده شود

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.