ماجرای کشف 40 گور بی نام در مدرسه‌ای قدیمی

رادارهایی که تصاویر عمق زمین را نشان می‌دهند، عکس‌هایی از 40 گور بی‌نام متعلق به کودکان را در یک مدرسه شبانه‌روزی سابق یا در محوطه اطراف آن نشان داده‌اند. این مدرسه در شلت بریتیش کلمبیا در کانادا قرار دارد.

پژوهشگران اعلام کرده‌اند ده‌ها گور بی‌نام را در یک مدرسه شبانه‌روزی پیشین کشف کرده‌اند. این گورها در مدرسه شبانه‌روزی سنت آگوستین یا مناطق اطراف آن قرار دارد. این مناطق، به درخواست بازماندگان این افراد مورد جستجو قرار گرفته است.

آلبرت دلیتالا، کارشناس: این رویداد تأسف آورد در ساحل جنوبی بریتیش کلمبیا رخ داده است. تحقیقات گسترده تا کنون نشان داده است که ۴۰ گور بالقوه که متعلق به کودکان است در این منطقه قرار دارد. هنوز مشخص نیست که آیا نشانه‌ای از بقایای فیزیکی اجساد وجود دارد یا نه یا اینکه این گورها، مشخصاً متعلق به کودکان است یا نه. ما در تلاش هستیم تا به اطلاعات بیشتری در این باره دست پیدا کنیم. بر اساس گزارش‌ها، نخستین تحقیقات در این باره چند سال پیش انجام شد و در آن از اسناد و مدارک ارائه شده توسط بازماندگان استفاده شد.

تازه‌ترین موضع گیری آمریکا درباره به رسمیت شناختن طالبان

در این تحقیقات همچنین از رادارهایی استفاده شده است که در عمق زمین نفوذ می‌کنند. این تحقیقات در محوطه مدرسه شبانه‌روزی سنت آگوستین انجام شد. این مدرسه از سال ۱۹۰۴ تا ۱۹۷۵ فعالیت داشت.

بر اساس این تحقیقات، این گورها بسیار کم‌عمق هستند و تنها می‌توان اجساد کودکان را در وضع "جنینی" در آن قرار داد. بر این اساس، کودکانی که در این مدرسه تحصیل می‌کردند، تنها از ملیت «سیشل» نبودند، بلکه از ۵۱ ملیت دیگر بودند که بر اساس گزارش‌ها، کودکان آن‌ها ناپدید شده‌اند. اکنون به کلیپی نگاه کنید که توضیح می‌دهد چرا این کودکان احتمالاً از دیگر جوامع به این مدرسه فرستاده شده‌اند.

این کودکان، بسیار شجاع بودند. آن‌ها بسیار قوی بودند. آن‌ها رهبران آینده بودند. آن‌ها می‌دانستند آنچه در حال رخ دادن است، اشتباه است. آن‌ها مسیر خود را تغییر نمی‌دادند. آن‌ها پشتکار داشتند و می‌خواستند همانی باشند که بودند. به همین دلیل، جان خود را از دست دادند. ما همچنان در حال تحقیق هستیم و تمایلی نداریم محل‌های دقیق دفن این کودکان را اعلام کنیم. این‌ها باقیمانده اجساد نیستند، بلکه زمانی کودکانی زنده بودند.

معمولاً پس از کشف چنین گورهایی، گام بعدی حفر زمین و یافتن شواهد بیشتری است که نشان می‌دهد در این گورها چیست. گاهی اوقات، اشیاء دیگری نیز در این گورها پیدا می‌شود. این کار، به زمان زیادی نیاز دارد.

این در حالی است که کشف‌های مشابهی در مدارس شبانه‌روزی در کانادا صورت گرفته است. دست‌کم ۴۱۰۰ کودک، در مدارس شبانه‌روزی این کشور فوت کرده‌اند؛ اما کمیسیون مربوط به رسیدگی این موضوع اعلام کرده است شمار تخمینی کودکانی که فوت کرده‌اند، ممکن است بیش از ۶۰۰۰ نفر باشد.

این تحولات می‌تواند مایه آزار و رنج برخی افراد باشد؛ بنابراین خط تماس ۲۴ ساعته ما آماده کمک به افراد نیازمند است. تحقیقات درباره گورهای منسوب به ۴۰ کودک در بریتیش کلمبیا نیز همچنان ادامه دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.