واکنش پاشینیان به ادعای باکو درباره تصرف بخش‌هایی از مرز ارمنستان

نخست‌وزیر ارمنستان امروز پنج‌شنبه در جلسه دولت گفت که بیانیه جمهوری آذربایجان مبنی بر انتقال سلاح ارمنستان به قره‌باغ «یک دروغ تبلیغاتی برای آماده شدن به منظور تشدید تنش» است.

فوری/ آذربایجان بخش‌هایی از مرز ارمنستان را تصرف کرد

به گزارش خبرگزاری تاس، نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان گفت: "اطلاعاتی در مورد انتقال محموله‌های نظامی از ارمنستان به قره باغ یک دروغ تبلیغاتی است که هدف از آن ایجاد زمینه برای یک تخاصم دیگر است."

پاشینیان در واکنش به اظهارات طرف جمهوری آذربایجان مبنی بر تسلط یگان‌های نیروهای مسلح این کشور بر ارتفاعات و مناطقی در منطقه لاچین در مرز ارمنستان، گفت که مسیر ارمنستان به قره باغ تغییر کرده است.

او توضیح داد: در اوت ۲۰۲۲، مقامات آذربایجان و قره باغ با افتتاح یک جاده جدید با تغییر مسیر کریدور لاچین موافقت کردند؛ اما از آنجایی که جاده ارتباطی کریدور لاچین به ارمنستان به طور کامل آماده نبود، یک مسیر موقت راه‌اندازی شد. طبق توافقات انجام شده این مسیر باید تا اول آوریل سال جاری میلادی در دسترس باشد. روز چهارشنبه به طرف آذربایجانی اطلاع دادیم که طرف ارمنی راه جدید را باز کرده و مرزبانان ما از آن محافظت خواهند کرد. در نتیجه همه اینها تغییری در مواضع ارمنستان وجود ندارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.