جدال سناتور آمریکایی با وزیر دفاع بایدن بر سر ایران

در طول جلسه استماع نیروهای مسلح سنا، قانونگذاران خواستار توضیح آستین در خصوص تاخیر بیش از ۱۳ ساعته در اطلاع رسانی حمله پهپادی در سوریه شدند که بر اساس گزارش ها، در این حمله یک پیمانکار آمریکایی کشته و شش آمریکایی دیگر مجروح شدند.

اتهام زنی تازه پنتاگون علیه ایران/ برنامه هسته‌ای ایران تهدید برای منطقه است!

بتام کاتن سناتور تندروی جمهوری خواه آمریکایی در این جلسه از لوید آستین پرسید: پس از تلافی حمله مرگبار به آمریکا، ایران دوباره به آمریکا حمله کرد و یک آمریکایی دیگر را مجروح کرد، اینطور نیست؟

آستین پاسخ داد: درست است.

کاتن پرسید: آیا آن حمله را تلافی کرده ایم؟

وزیر دفاع آمریکا پاسخ داد: نه، هنوز این کار را نکرده ایم.

کاتن بار دیگر پرسید: ایران و گروه‌های وابسته به آن از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن چند حمله به نیروهای آمریکایی انجام داده اند؟

وزیر دفاع آمریکا پاسخ داد: ایران و گروه‌های وابسته به آن از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن «۸۳ حمله» به نیروهای آمریکایی انجام داده‌اند.

سناتور تندروی آمریکایی دوباره سوال کرد: ما چند بار این حملات را تلافی کرده ایم؟

وزیر دفاع آمریکا پاسخ داد: چهار حمله بزرگ علیه آنها انجام داده ایم.

کاتن گفت: فکر می کنید این مساله که ایران از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن ۸۳ بار به ما حمله کرده است و ما فقط ۴ بار به این حملات پاسخ داده ایم، چه پیامی به تهران می دهد؟

این سناتور آمریکایی در ادامه ادعاها و هراس از نفوذ ایران اضافه کرد: ایران می داند تا زمانی که یک آمریکایی کشته نشود ما تلافی نمی کنیم. این امر ایران را جسور کرده است.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبری شورای امنیت ملی دولت آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران درباره حملات به پایگاه های آمریکایی در سوریه گفت: در 36 ساعت گذشته، ما شاهد حملات جدیدی از سوی گروه‌های شبه‌نظامی نبوده‌ایم.

این مقام کاخ سفید ادامه داد: ما هوشیاری خود را در خصوص خطرات بالقوه اضافی حفظ خواهیم کرد و برای محافظت از خود آنچه را که لازم است، انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: این حوادث در حضور آمریکا در سوریه هیچ تغییری ایجاد نکرده است.

به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت اسلامی شامگاه جمعه ( چهارم فروردین ) در پاسخ به حمله تروریستی و ضدانسانی بمب افکن های متجاوز آمریکایی به شرق شهر دیرالزور (شرق سوریه) که موجب زخمی شدن پنج نفر شد، دو پایگاه از ۲۵ پایگاه غیرقانونی تروریست های آمریکایی در سوریه را با ۶۰ راکت، موشک و پهپاد انتحاری هدف قرار دادند.

بمب افکن های آمریکایی بامداد جمعه به مرکز جمع آوری غلات و مرکز توسعه روستایی واقع در محله "هرابش" در شرق دیرالزور حمله کرده بودند که موجب آتش سوزی در این مکان شده و خسارت هایی به آن وارد آمده بود.

در همان زمان برخی منابع سوری اعلام کردند که چند جنگنده – بمب افکن ناشناس چندین موشک از خاک عراق به سمت استان دیرالزور در شرق سوریه شلیک کرده اند و سپس با پرواز در فاصله کم، دیوار صوتی محله های الحسکه را نیز شکستند.

به دنبال این اقدام تروریستی و تجاوزکارانه آمریکا، رزمندگان مقاومت اسلامی جمعه شب ۲ پایگاه نظامیان آمریکایی در منطقه نفتی العمر و پایگاه "کونیکو" در استان دیرالزور را هدف حملات راکتی و پهپادی خود قرار دادند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.