حضور ده‌ها هزار اسرائیلی در مقابل مقر پارلمان+عکس

خبرنگار اسکای نیوز در قدس نیز گزارش داد که ده‌ها صهیونیست دیگر همچنان در حال ملحق شدن به معترضان در مقابل مقر کنست هستند.

هزاران معترض اسراییلی مقابل پارلمان

منابع رسانه‌ای عبری همچنین از ورود برخی معترضان به داخل ساختمان کنست خبر داده‌اند.

هزاران معترض اسراییلی مقابل پارلمان

هزاران معترض اسراییلی مقابل پارلمان

صهیونیست‌ها همچنین در تل‌آویو به خیابان‌ها آمده و چند خیابان را نیز مسدود کرده‌اند.

رسانه‌های عبری نیز اعلام کردند که نیروهای پلیس اسرائیل نیز در قدس به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

طبق این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی همچنین در تلاش برای متفرق کردن معترضان در تل‌آویو است و معترضان بزرگراه «ایالون» را مسدود کرده‌اند.

این تظاهرات به درخواست رهبران جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی و برکناری وزیر جنگ این رژیم از سمتش درپی درخواست برای توقف روند این اصلاحات درحال برگزاری است.

یائیر لاپید، رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در سخنانی در میان معترضان اسرائیلی در قدس اشغالی خطاب به آنها اظهار کرد: تندروها در دولت حضور گسترده شما را نادیده می‌گیرند.

وی افزود: تا زمانی که اسرائیل برپایه قانون اداره نشود به تظاهرات ادامه خواهیم داد.

شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که ده‌ها هزار صهیونیست‌ نیز در شهرهای «حیفا» و «بئر السبع» درحال تظاهرات هستند.

همزمان با تظاهرات مخالفان اصلاحات قضایی برخی حامیان راستگرای این اصلاحات نیز خواستار تظاهرات در حمایت از این طرح جنجالی شده‌اند و پلیس رژیم اشغالگر نیز برای جلوگیری از وقوع درگیری میان مخالفان و موافقان مهیا می‌شود.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو در اولین واکنش به اعتراضات در توییتی از تمامی معترضان خواست که مسئولیت پذیر بوده و از کشاندن اراضی اشغالی به خشونت خودداری کنند.

نتانیاهو در تلگرام گفت: "از همه تظاهرکنندگان ، راست و چپ می‌خواهم که مسئولانه رفتار کنند و از خشونت خودداری کنند. ما برادر هستیم."

رژیم صهیونیستی درپی اقدامات جنجالی کابینه نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم و طرح جنجالی اصلاحات قضایی غرق اختلافات داخلی است و این اختلافات امروز و در پی برکناری یوآو گالانت از سمت وزیر جنگ توسط نتانیاهو به اوج خود رسیده و اعتصاب عمومی نیز اراضی اشغالی را فرا گرفته است.

این درحالی است که منابع سیاسی اعلام کرده‌اند که نتانیاهو پس از دیدار با رهبران احزاب شرکت کننده در ائتلاف حاکم تصمیم به تعلیق اصلاحات قضایی گرفته و قرار است که با حضور در کنست این تصمیم را اعلام کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.