برگزاری دوره‌های مهارتی برای دانشجویان آذربایجان شرقی

دنیای اقتصاد-تبریز: علی مشایخی در این خصوص گفت : به منظور ارتقای مهارتی دانشجویان و تسهیل ورود آن‌ها به بازار کار دوره‌های فنی و حرفه‌ای برای دانشجویان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در تشریح این طرح های آموزشی افزود: اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی «کهاد» و «نخلستان» با تأکید بر آموزش مشاغل دانش‌بنیان و نوظهور، در کلیه ادارت کل آموزش فنی و حرفه ای کشور که می‌تواند حضور فعال و اندیشه پویای جوانان و دانشجویان با بصیرت را محقق کند.

مشایخی با تاکید بر اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در حوزه های مختلف به خصوص در امر آموزش های مهارتی ویژه دانشجویان گفت: در طرح کهاد، دانشجویان در کنار رشته اصلی دانشگاهی در حال تحصیل خود، رشته‌های مهارتی را به‌ عنوان رشته‌های فرعی آموزش می‌بینند.

وی بیان داشت: این طرح به‌صورت مشارکتی میان دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی به مرحله اجرا درآمده که در دانشگاه دولتی و آزاد استان نیز اجرا شده و در سایر مؤسسه‌های علمی کاربردی و پیام‌نور استان نیز به‌صورت فراگیر اجرایی خواهد شد.

علی مشایخی گفت : این طرح به منظور ارتقای مهارتی دانشجویان و تسهیل ورود آن‌ها به بازار کار دوره‌های فنی و حرفه‌ای برای دانشجویان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی با اشاره به نقش فعال و مؤثر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در وضعیت کلان اقتصادی کشور گفت: امیدواریم با اجرای هر چه بهتر این طرح ها و حضور فعال دانشجویان و مراکز آموزشی و با پیروی از تأکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر تولید علم و پیشرفت در عرصه های فناوری و دانش بنیان، این کشور را به جایگاهی شایسته برسانیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.