طعنه سردار سلامی به آمریکا؛ شما نمی‌توانید پر پشه‌ای را بگیرید، می‌خواهید ایران را بگیرید؟! سردار سلامی

سردار حسین سلامی در همایش شکوه مقاومت گفت: امروز دشمن یعنی آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود با تمام قوا به صحنه آمده و آشکارا در امور این سرزمین دخالت می‌کند، اما قطعاً این صحنه فتنه عظیم‌ و این جنگ جهانی را به گورستان آمریکایی ها و اسرائیلی ها و متحدان آنها تبدیل می‌کنیم. کشور امروز در معرض یک جنگ جهانی عظیم است. همه آرایش سیاسی قوای کفر و شرک از سراسر جهان با مزدوران و سرشاخه‌های داخلی خود به جنگ انقلاب، امنیت و وحدت ملی آمده است.

سردار سلامی: اجازه شکل‌گیری هندسه تهدید را نمی‌دهیم

وی با بیان اینکه شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ نشانه امت واحده هستند، در سیستان و بلوچستان روح وحدت جاریست، گفت: اگر بخواهیم نشانه شرف، کرامت، آزادگی و حریت را در سیمای انسان به تصویر بکشیم، یک سیستانی و بلوچستانی دقیقاً نشانه آن است.

سرلشکر سلامی افزود: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان با همدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند و همواره دشمنان سعی می‌کنند تا به این ارتباط ضربه بزنند که با هوشیاری مردمان این استان تا کنون به اهداف شوم خود نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: امروز برای من روزی پرافتخار و فراموش‌نشدنی است، خاطره دل‌انگیز حضور باشکوه امت واحده و حضور حماسه‌آفرین مردم سیستان و بلوچستان در خاطر بنده باقی خواهد ماند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان تجسم غیرت و دینداری و وفاداری هستند، گفت: مردمانی که پهلوانانی مثال‌زدنی، خونگرم، باوقار، فداکار، شجاع، مومن، زحمتکش و مرزبان هستند.

وی ادامه داد: هنگامی که شیعیان و سنی‌ها در دفاع از مردمان این سرزمین در کنار هم به شهادت می‌رسند و خون مومن‌ترین انسان‌ها همانند شوشتری‌ها و محمدزاده‌ها با برادران سنی خود در یک حادثه تروریستی با هم تلفیق می‌شود، اینجا منشأ یک وحدت ناگسستنی است.

وی با بیان اینکه بسیج درخت تناور و مبارکی است که امام خمینی (ره) نهال مبارک آن را کاشت و رهبر معظم انقلاب این نهال مبارک را به درختی تناور تبدیل کردند، ادامه داد: بسیجیان با دشمنان خدا سرسخت و با آنها در ستیزند، مانند صخره‌های سخت مقاوم و شکست‌ناپذیرند، اما مقابل مومنان مهربان و نرم‌خو هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بسیجیان عابد و زاهد، صادق، امر به معروف و ناهی از منکر و سپر بلای ملت هستند، خاطرنشان کرد: ‌هرجا سختی باشد بسیجیان هستند.

وی بیان کرد: بسیج در طول ۴۳ سال تاریخ انقلاب خالق بزرگترین حماسه‌ها بوده است، در دوران دفاع مقدس بسیجیان در سخت‌ترین شرایط به قلب دشمنان زدند تا سرزمین‌های اشغال شده را پس بگیرند و سرانجام اراده این ملت بزرگ را بر خیل عظیم دشمنان تحمیل کنند و دشمنان را بشکنند.

سردار سلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب روز گذشته جایگاه و موقعیت و نقش بسیج را بدرستی ترسیم کردند، اظهارداشت: این منزلت بزرگ بسیجیان ماست که در هر حادثه‌ای از سیل و زلزله در جای جای کشور اولین افرادی هستند که به یاری مردم شتافته و بر قلب مردم این سرزمین آرامش می‌آوردند.

وی ادامه داد: بسیجیان ‌در دفاع ‌از منزلت این ملت همه وجود خود را در طبق اخلاص می‌گذارند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: اینجا حق و باطل از هم قابل تشخیص است، در یک طرف ترامپ، بایدن، بن سلمان ، مکرون، نخست وزیر انگلیس و نتانیاهو ایستاده است و یک طرف امام ما و ولی امر مسلمین و جوانان غیور و وطن‌دوست ایستاده‌اند. امروز فصل انتخاب است، وسط نمی‌شود ایستاد یا باید در جبهه اسلام باشیم یا در جبهه کفر، صحنه‌ای که آمریکا و اسرائیل آن را اداره می‌کنند یک صحنه نجس است ما از کسانی که تحت تاثیر دشمن قرار گرفته‌اند می‌خواهیم به دامن اسلام بازگردند.

وی خاطرنشان کرد: با زبان قرآن سخن می‌گویم، قرآن می‌گوید ای مومنان یهود و نصارا را دوستان و اولیای خود نگیرید اگر کسی از شما ولایت و دوستی و همراهی آنان را انتخاب کند از آنان است، موضع ما باید مشخص و روشن باشد.

سلامی تاکید کرد: ما همچنان به همه رژیم‌های متجاورزی که در کارنامه‌شان قتل عام ملت‌های بزرگی نفهته است می‌گوییم، به آمریکا و انگلیس که می‌خواهند تاریخ ملت ایران را به دوران نکبت بازگردانند می‌گوییم به بایدن، ترامپ و نتانیاهو می‌گوییم شما نمی‌توانید پر پشه‌ای را بگیرید، می‌خواهید ایران را بگیرید؟

وی بیان کرد: مردم غیور سیستان و بلوچستان گوهر مرزهای ما هستند نظام ارزش بسیاری برای این مردم قائل است ما برای مردم این سرزمین فدا شدن خودمان را به زیبایی مفتخریم. شما عزیزان ما هستید ما فدایی شما هستیم ما هرچه داریم از شماست. آمریکا و اسرائیل و آل سعود جامعه ما را متفرق می‌خواهند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.