کنایه نماینده مجلس به سلبریتی‌ها؛ نمک انقلاب را خورده‌اند و نمکدان شکستند

هادی بیگی نژاد در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز در شرایطی به سر می‎بریم که در برخی از نقاط کشور آشوبی رخ داده و مردم جانی یا مالی آسیب می‎بینند، کاسبی اشک می‌ریخت و فریاد می‌‎ زد «شلوغ نکنید، چند روز دیگر موعد چِک من است، درآمدم خراب شده، تورا به خدا بگذارید آبرویم نرود». مادری اشک می‎ ریخت و می‌‎ گفت «سال‌ ها به پای فرزندم نشستم، چه شب‌ ها که نخوابیدم و پسری را که با ۲۰ سال خون دل بزرگ کردم، پرپر شد.»

پوشش متفاوت نمایندگان مجلس در جلسه علنی!+ تصاویر

وی افزود: پدری را دیدم که بهت زده می‌ گفت «در دفاع مقدس برای دفاع از خانواده خودم و همه خانواده‌‎های ایرانی رفتم و جنگیدم و خوشحال بودم که فرزندم در امنیت رشد می‌کند، اما امروز در یک چشم برهم زدن، امیدم ناامید شد». این‌ها گوشه‌ ای از حکایت‌ هایی است که می ‌‎بینیم و یا می ‌شنویم. یا آن دختر دانشجویی که در خیابان راه می ‌رفت، سنگ به سر و صورتش زدند و چشمش از حدقه بیرون زد و چقدر خوشحالند آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها!

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: آمریکا در کمال آرامش نفت سوریه را می‌‎دزدد و اسرائیل در حال دزدی نفت لبنانی‌هاست. از همه دردناک‌تر این است که در ایران، کسانی میدان‌دار آشوب شده‌اند که نان و نمک مردم و این انقلاب را خورده‌اند و با رای همین مردم آبرو پیدا کرده و اکنون نمکدان می‌شکنند.

بیگی نژاد یادآور شد: سال‌ هاست این آشوب‌ ها مهمان ناخوانده مردم ایران هستند؛ سال ۷۸ آشوب توسط دولت وقت درست شد تا بتوانند کرسی‌های مجلس ششم را بگیرند، در سال ۸۲ آشوب شد و نمایندگان مجلس وقت استعفا دادند، جمعی از وزرا، استانداران و فرمانداران استعفا دادند و رئیس جمهور وقت و رئیس مجلس آن زمان اعلام کردند که انتخابات مجلس هفتم را برگزار نمی‌کنند، ولی با ایستادگی رهبری برگزار شد.

وی افزود: در سال ۸۸ مجدد توسط همین نمک خورده‌های انقلاب، فتنه برپا شد و این مردم بودند که آسیب دیدند. مردم عزیز، آیا تا به حال از خود پرسیده اید که فرزندان همین دعوت کنندگان به شورش کجا هستند؟ هرکجا که هستند وسط درگیری نیستند. هیچ گاه فرزندان آنان آسیبی ندیدند، چون قرار است عده ‌ای آشوب کرده تا برخی از همین غرب گرایان، پروژه فشار از پایین و چانه زنی از بالا را اجرا کنند.

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: اگر این وسط خون جوانی ریخته یا امید پدر و مادری ناامید شد، برای‌شان مهم نیست، مهم منفعت آن‌هاست. این‌که مردم به فردی رای دهند و او به مجلس بیاید و مثلا به کمیسیون بهداشت برود، برای این است که مشکل مردم را حل کند. اگر مردم از بیمارستان‌ ها ناراضی هستند، از فردی که در کمیسیون بهداشت حضور دارد، توقع این است که برای خوشحالی مردم تلاش کند و با طراحی یک مدل حکمرانی درست، رضایت از نظام اسلامی که میراث صدها سال زحمت است را افزایش دهد نه اینکه آمریکا و اسرائیل را خوشحال کند.

این عضو کمیسیون انرژی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مردم به ما رای دادند که وقتی وارد کمیسیون انرژی می ‌شویم، با طرح‌ هایی که جلوی خام فروشی را می‌‎ گیرد، زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم، یا وقتی وارد کمیسیون امنیت می ‌شویم حرف‌های ما امنیت‌ساز باشد نه تفرقه افکن. همه وظیفه داریم مردم را خوشحال کنیم، در یک بیمارستان رفتار درست و خدمت مهربانانه باعث خوشحالی مردم است.

بیگی نژاد اظهار کرد: برای تیم اقتصادی دولت، کاهش تورم و ایجاد ثبات اقتصادی، باعث خوشحالی مردم است، در دانشگاه تولید فناورانه باعث خوشحالی مردم است، در حوزه موشکی، تولید موشک‌های دوربرد نقطه زن باعث خوشحالی مردم است.

وی افزود: اما به دشمنان ایران می‌گویم که شما بیش از ۱۰۰ سال است که به ما ظلم کردید و برای ایران قحطی آوردید، میلیون ‌ها ایرانی را کشتید، ایران را مستعمره کردید، نفت و معادن ایران را بردید، خوردید و بزرگ شدید، از حاکمان مستبد حمایت کردید، جنگ علیه ایران راه انداختید، ترور کردید، تحریم‌های فلج کننده انجام دادید، سال ‌های ۸۲ ، ۸۸ و ۹۸ فتنه راه انداختید، سال‌ های ۷۸، ۹۶ و ۱۴۰۱ آشوب ایجاد کردید، برای نابودی ایران هرآنچه گزینه روی میز بود، گذاشتید. در یک کلام برای نابودی ایران و ایرانی کاری نبود که انجام نداده باشید اما ایران روز به روز قوی تر شد، پس عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.