سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان درباره حمله افراد مسلح به کلانتری زاهدان، اظهار داشت: ظهر امروز و همزمان با خاتمه نماز جمعه و خروج نمازگزاران از مصلی شهر، تعدادی افراد ‌مسلح ناشناس اقدام به عملیات تروریستی و ‌تیراندازی به سمت نمازگزاران و مقر کلانتری ۱۶ ‌در نزدیکی مصلی می‌کنند که با واکنش سریع ماموران مواجه می‌شوند و اوضاع سریعا تحت کنترل قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این درگیری تعدادی از ‌مهاجمان، تروریست‌ها و عوامل نفوذی مجروح و کشته شدند، افزود: متاسفانه در این درگیری‌ها تعدادی از نیروهای پلیس نیز مجروح شدند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند و خوشبختانه تاکنون کسی به شهادت نرسیده است و آمار نهایی مجروحین این حادثه متعاقبا اعلام می‌شود.

فرمانده انتظامی سیستا‌ن و بلوچستان با بیان اینکه تعداد تیراندازهای تروریست در این حادثه تروریستی خیلی زیاد و نفرات بسیار بالایی به سمت کلانتری حمله کردند، ادامه داد: بعد از این حمله بلافاصله تمام نیروهای امنیتی وارد عمل شده و ضمن انجام اقدامات مقا‌بله‌ای و برقراری آرامش در شهر، تعدادی از مهاجمان را شناسایی کردند و اکنون نیز در حال شناسایی سایر تروریست‌ها هستیم.

سردار طاهری با بیان اینکه تعدادی سلاح از مهاجمان کشف شده است، تصریح کرد: آنچه که برای پلیس و نیروهای امنیتی مسجل شد این است که اینها تروریست بودند که از سایر مناطق به زاهدان آمده و در بحث تجزیه‌طلبی محرک بودند که با آگاهی و همکاری مردم تعدادی از آنها بلافاصله شناسایی شد.

وی در پاسخ به سئوالی که آیا تروریست‌ها و اشرار به کلانتری دیگری در حادثه امروز زاهدان حمله کردند، گفت: این تروریست‌های مسلح و مهاجمان به ۳ کلانتری دیگر تعرض می‌کنند که فقط در یک کلانتری در نزدیکی مصلی خسارت بالاست و در کلا‌نتری دیگر ‌خسارت و هجمه تروریست‌ها بالا نبوده است.

‌فرمانده انتظامی سیستا‌ن و بلوچستان با بیان اینکه هم‌اکنون امنیت در سطح شهر زاهدان برقرار است و شاهد امنیت پایداری هستیم، خاطرنشان کرد: هم اکنون آرامش در شهر برقرار بوده و پلیس و نیروهای امنیتی پای کار است و بزرگان و متنفذین همکاری بسیاری خوبی با ما داشتند و از مردم تقاضا می‌کنیم که همچنان با ما همکاری داشته باشند.

سردار طاهری با بیان اینکه محله شیرآباد زاهدان در امنیت کامل به سر می‌برد، تاکید کرد: الحمدالله دیگر مشکلی در سطح شهر نداریم و نیروهای نظامی و امنیتی در منطقه مستقر شده و اجازه کوچکترین تحرکی را به عناصر معاند و تروریست ‌نخواهند داد.

وی با بیان اینکه پلیس با اقتدار در تمام مناطق شهر حضور دارد و حفاظت از مراکز دولتی، خصوصی و ‌مردم را با اقتدار انجام خواهند داد، اضافه کرد: ‌اجازه فرصت و اقدام را تروریست‌ها، اشرار و معاندان خواهیم گرفت‌ و قطعا نفوذی‌های مسلح امروز زاهدان بسزای اعمالشان خواهند رسید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.