توجیه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پی حمله به غزه

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از نشستی در کابینه این رژیم مدعی شد،‌ "در پیامی که از طریق مصری‌ها به حماس دادیم به آنها اعلام کردیم که به دنبال تنش گسترده‌تری نیستیم و عملیات کنونی تنها به اهداف جنبش جهاد اسلامی محدود است ".

گانتس در ادامه ادعاهای خود گفت: "از طریق مصر به حماس اعلام کردیم که دامنه این درگیری و عملیات به پاسخ جهاد اسلامی بستگی خواهد داشت و عملیات ارتش علیه جهاد اسلامی متمرکز خواهد بود".

همزمان ارتش رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) از بازداشت ۱۹ تن از اعضای جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه خبر داد.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که جمعی از نیروهای این ارتش و نیروهای سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) در عملیات یورشی که ساعات اولیه صبح امروز در کرانه باختری داشتند، ۲۰ تن را بازداشت کردند که ۱۹ تن از آنها از نیروهای‌ مرتبط با جهاد اسلامی بودند.

یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در اولین اظهارنظر پس از حمله عصر جمعه به غزه مدعی شد، "ما در مورد هر اقدامی برای حمله از هر نوعی از غزه علیه اراضی "اسرائیلی" سیاست تحمل صفر را در پیش می‌گیریم".

لاپید در ادامه باز هم مدعیانه گفت: "این موضوع هر چقدر هم طول بکشد، تهدیدی را که علیه شهروندان‌مان وجود دارد، از بین خواهیم برد، هیچگونه هشداری در خصوص عملیات‌های ارتش و نیروهای امنیتی از جمله در دیگر جبهه‌ها را نخواهیم پذیرفت و تمامی کسانی که باید، بازداشت خواهند شد و هر اقدامی برای آسیب رساندن به غیرنظامیان و یا سربازان‌مان پاسخ شدیدی خواهد داشت".

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.