نخست وزیر رژیم موقت به طورتلویحی به سلاح‌های هسته‌ای این رژیم اشاره کرد.

نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی روز دوشنبه  در مراسمی به مناسبت انتصاب رئیس جدید کمیسیون انرژی اتمی این رژیم بار دیگر به طورتلویحی برخورداری این رژیم از سلاح‌های هسته‌ای را تایید کرد.

 به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل» «یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم اسرائیل در اشاره‌ای پنهان به ذخایر تسلیحات اتمی گفت، تل آویو «قابلیت‌های دیگری» برای تضمین بقای خود برابر همه تهدید‌ها دارد.

لاپید گفت: «توانمندی‌های عملیاتی اسرائیل متشکل از قابلیت‌های دفاعی و قابلیت‌های تهاجمی و همچنین متشکل از چیزی است که رسانه‌های خارجی به آن "سایر توانمندی‌ها" می‌گویند.»

لاپید افزود: «همین قابلیت‌های دیگرند که ما را زنده نگه می‌دارند و بقای ما را تا زمانی که فرزندانمان در اینجا هستند تضمین می‌کنند.»

نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی در بخش دیگر سخنان خود به برنامه‌ای هسته‌ ایران اشاره کرد و گفت، ایرانی‌ها در حال پیشرفت هستند.

رژیم صهیونیستی تاکنون به طور رسمی در اختیار داشتن  تسلیحات اتمی را تایید نکرده است.

این در حالی است که ایران به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی،  تاکید می‌کند که حق دستیابی به فناوری هسته‌ای صلح آمیز را دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.