«کامبیز ناظریان» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه قطع برق ۱۰ اداره پرمصرف تهران در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: روز گذشته یک پیک هفت درصدی رشد مصرف برق را داشتیم، درصورتی‌که پیش‌بینی حدود  ۴.۵ درصد بود.

وی ادامه‌داد: این به معنای آن است که به‌طور حتم باید رشد مصرف را کنترل کرد و اگر این رشد کنترل نشود با توجه‌ به اینکه نیروگاه‌ها یک ظرفیت تولید دارند امکان ایجاد مشکل در تأمین برق وجود خواهد داشت.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ گفت: اکنون ضرورت مدیریت مصرف در دستور کار قرار دارد و نیز برنامه وزارت نیرو این است که تابستان بدون مشکل به‌ویژه در بخش خانگی سپری شود.

ناظریان اضافه‌کرد: اما چنین نیست که اگر مصرف کنترل نشود و رعایت مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف از جمله خانگی صورت نگیرد، مشکلی ایجاد نشود بلکه ممکن است در تابستان با مشکل روبه‌رو شویم، اما باتوجه‌به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود در تابستان مشکل نباشد.

وی افزود: به‌وجود نیامدن مشکل نیازمند آن است که ۱۰ درصد صرفه‌جویی در دستور مشترکان قرار گیرد و مشترکان با صنعت برق همکاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بیان‌داشت: امسال مشترکان پرمصرف مورد رصد جدی قرار می گیرند و در صورت عدم رعایت با محدودیت روبه‌رو می‌شوند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.