به نوشته وبگاه «عروتص شوع» کورنیچوک روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی در تل آویو گفته بود که اسرائیل از ارائه حداقل کمک‌های دفاعی به اوکراین خودداری می کند. او گفت: «ما از اسرائیل می‌خواهیم یک ابزار دفاعی به شکل گنبد آهنین و ابزارهای دفاعی مشابه دهد، ما باید از شهروندان خود محافظت کنیم.»

وی در سخنان خود از صهیونیست‌های ساکن اراضی اشغالی  تشکر کرد و گفت: «ما احساس می کنیم که مردم اسرائیل نسبت به ما همدلی و گرمی نشان می‌دهند. برای من مهم است که از شهروندان، شرکت‌ها و سازمان های اسرائیلی تشکر کنم که از روز اول جنگ به اوکراین کمک کرده اند. دولت اسرائیل باید جنبه اخلاقی کمک‌رسانی را در نظر بگیرد.»

دیپلمات اوکراینی در حالی خواستار دریافت گنبد آهنین از رژیم صهیونیستی است که عملکرد سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین علی‌رغم هزینه‌های گزافی که بابت تولید آن پرداخت شده، در فلسطین اشغالی جنجال‌برانگیز بوده است.

رسانه‌های خبری، پیشتر، از عملکرد ناموفق این سامانه در رهگیری موشک‌های مقاومت فلسطین و همچنین اقدام ناموفق این سامانه در رهگیری یک موشک شلیک‌شده از خاک سوریه به نزدیکی تأسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی در جنوب فلسطین اشغالی گزارش‌هایی منتشر کرده بودند.

ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا نیز از عملکرد ناموفق گنبد آهنین در رهگیری پهپاد جنبش حزب‌الله لبنان خبر داده بود و  به طور رسمی  به شکست خود در رهگیری این پهپاد اذعان کرده بود؛ پهپادی که به مدت ۴۰ دقیقه در خاک فلسطین اشغالی پرواز کرد.

رسانه‌های عبری‌زبان اخیرا  خبر دادند پس از شناسایی یک شی ناشناس آژیرهای خطر در «جلیل علیا» (شمال فلسطین اشغالی) و جولان اشغالی دو بار به صدا درآمده‌اند و ارتش رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش در آمده است.

اوکراین خواستار دریافت «سامانه گنبد آهنین» از رژیم صهیونیستی شد

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.