صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: تا روز دوشنبه (۱۶ خرداد) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. در این مدت روند افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور ادامه خواهد داشت و سایر مناطق کشور آسمان صاف است.

وی افزود: بعدازظهر دوشنبه در ارتفاعات واقع در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و در مناطق کوهستانی البرز و تهران رشد ابرهای همرفتی همراه با بارش شدید و ناگهانی انتظار می‌رود. لذا توصیه می‌شود از توقف و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در این مناطق خودداری شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در سه روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های شرقی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل با طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.

ضیاییان افزود: سه شنبه و چهارشنبه (۱۷ و ۱۸ خرداد) جوی آرام و پایدار در غالب مناطق کشور حاکم است همچنین طی این دو روز در اردبیل، سواحل شمالی کشور و خراسان شمالی کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ خردادماه) کمی ابری و وزش باد و از بعد از ظهر نیمه ابری تا ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۱۶ خردادماه) قسمتی ابری و وزش باد و از بعد از ظهر نیمه ابری تا ابری و کاهش وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ خرداد ماه) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

15 نفر این پست را پسندیده اند