مراسم بدرقه پیکر سردار شهید حسین صیاد خدایی از پاسداران نیروی قدس سپاه با حضور گسترده و آحاد مختلف مردم آغاز شد.

lz6eIMvjrkCT

 پیکر سردار شهید حسین صیاد خدایی که در یکی از کوچه‌های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران، هدف جنایت تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت با حضور آحاد مختلف مردم، خانواده شهدا و مسئولین کشوری و لشکری همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز شد.

تشییع کنندگان  با در دست داشتن بیرق‌های منقش به «یا ابا عبدالله (ع)»، «یا عباس (ع)»، «یا مهدی (عج)» و تصاویری از شهید صیاد خدایی با سردادن شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل خشم خود را از عاملان این جنایت ابراز کردند.

همچنین پیکر شهید خدایی برای دقایقی به مسجد امام حسین (ع) منتقل و زیارت عاشورا قرائت شد تا خانواده شهید خدایی، با این شهید وداع کنند.

شهید صیاد خدایی

شامگاه گذشته (دوشنبه۲ خرداد) هم مراسم وداع با پیکر شهید حسن صیاد خدایی در معراج‌الشهدای تهران برگزار شد. سرهنگ شهید «حسن صیاد خدایی» متولد سال ۱۳۵۱ و اهل میانه استان آذربایجان شرقی است. او سال ۱۳۶۶ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در نیروی قدس سپاه مشغول به کار شد. وی از مدافعان حرم و از پاسداران نیروی قدس سپاه از همرزمان شهید «حمیدرضا بیضایی» بود.

ضاربین با شلیک پنج گلوله وی را در مقابل منزل خود به شهادت رسانده و متواری شدند. وی در حالی ترور شد که داخل ماشین پراید سفید خود مقابل منزل قرار داشت و در حال ورود به ساختمان بود. همسرش نخستین کسی بود که با پیکر غرق به خون شهید رو به رو شد. از وی دو فرزند دختر و پسر یکی هفت و دیگری ۱۴ ساله به یادگار مانده است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند