آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در خطبه های این هفته نمازجمعه مشهد اظهار کرد: مقام معظم رهبری از مردم که پای کار این تحول آمدند، تشکر کردند، این‌که مردم پای این تحول آمدند خیلی ارزش دارد که هم تحول را بپذیرند و هم در اجرای این تحول کمک کنند.

وی افزود: رهبری در صحبت‌های خود روی یک نکته تأکید فرمودند که مردم در اقدامات و تصمیم‌گیری‌های تحول اقتصادی به دولت کمک کنند و با مشارکت شما این تحول درست شود.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: در هر مسئله و تحولی، آنجایی که مردم در عرصه و مجری بودند، تحول به خوبی به نفع جامعه، مردم و نظام انجام شده است اما اگر جایی بخواهد کاری بشود و پای مردم وسط نبود، به نتیجه نرسیده است.

امام جمعه مشهد در ادامه گفت: اولین اثر اجرای این طرح تحول، براندازی فقر مطلق هست. با این کمک معیشتی، حتی خانواده ۵ نفره که هیچ شغل و کسبی ندارد، ماهی دو میلیون تومان به او بدهند، قدرت خرید خیلی نیازها و لوازم زندگی را پیدا می‌کند، زندگی آرمانی و ایده‌آل نخواهد داشت ولی به فقر مطلق هم دچار نمی‌شود.

وی افزد: دومین تأثیر اجرای این طرح از بین بردن فاصله طبقاتی بین اقشار جامعه است با طرح تحول، فاصله طبقاتی از بین می‌رود و قشر آسیب‌پذیر قدرت خرید پیدا می‌کنند، حالا جنس و کالا گران است ولی پول دارد که تهیه کند.

آیت الله علم الهدی تاید کرد: بیرون آمدن دست دولت از سفره مردم سبب ثبات اقتصادی در جامعه خواهد شد. پول مردم را به دست خودشان بدهید، کالا هم در بازار باشد، تاجر جنس وارد کند و باهم رقابت کنند، هرکدام جنس بهتر و ارزان‌تر وارد می‌کند، مردم هم بخرند و زندگی را اداره کنند.

وی افزود: آنچه در اقتصاد مطلوب و اسلامی است، هدایت و نظارت دولت است یعنی دولت، صنعت، معدن، مسائل و اقتصاد کلان را هدایت کند و بر اقتصاد خرد نظارت داشته باشد که کسی اجحاف، گران‌فروشی و احتکار نکند؛ اگر مردم مشارکت کنند، دیگر مشکلات اقتصادی نظیر دولت‌سالاری یا قیمومیت دولت نسبت به اقتصاد خرد مردم دیگر از بین می‌رود. حالت قیمومیت اقتصادی که گوشت، پنیر و غذای مردم یک قیم اقتصادی داشته باشد، آزادی زندگی مردم را به کلی می‌گیرد.

آیت الله علم الهدی: مردم در اجرای طرح تحول کمک کنند

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند