جام جهانی ۲۰۲۲ قرار است پاییز امسال با حضور ۳۲ تیم از سراسر جهان در کشور قطر برگزار شود. 

شرکت آدیداس دقایقی قبل به صورت رسمی از چهاردهمین توپی که به صورت اختصاصی برای این تورنمنت طراحی کرده رونمایی کرد.

این شرکت ادعا می‌کند که این توپ که نام آن را «الرحله» گذاشته سریع‌ترین توپی است که در تاریخ مسابقات جام جهانی مورد استفاده قرار گرفته و به طور خاص برای دیدارهایی که سرعت بسیار بالایی دارند طراحی شده است. 

الرحله در زمان عربی به معنای سفر است و گفته می‌شود که برای طراحی این توپ از معماری خاص، قایق‌های نمادین و پرچم ملی کشور قطر الهام گرفته شده است. 

بر اساس ادعای شرکت آدیداس، حرکت این توپ در هوا از تمامی توپ‌های جام‌های جهانی قبلی سریع‌تر است و بیشترین سطح دقت و اطمینان را در زمین بازی فراهم می‌کند. 

خانم فرانسیسکا لوفلمان، طراح ارشد در دپارتمان گرافیک فوتبالی و سخت افزاری آدیداس، درباره این توپ گفت:« فوتبال روز به روز سریع‌تر می‌شود و سرعت آن بیش از پیش بالا می‌رود. دقت و ثبات در حرکت توپ تبدیل به موضوعی شده که از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. طراحی جدید به این توپ اجازه می‌دهد که سرعتش را در حین حرکت در هوا حفظ کند.»

این توپ با استفاده از جوهرها و چسب‌های بر پایه آب ساخته شده که اولین بار است در ساخت توپ جام جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

فروش این توپ در سایت رسمی آدیداس قرار است از تاریخ ۳۰ مارس آغاز شود و یک درصد از سود فروش آن به جنبش Common Goal اهدا خواهد شد.

رونمایی از توپ جام جهانی ۲۰۲۲/عکس

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند