«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه درباره احتمال وقوع حمله سایبری گسترده روسیه به این کشور در روزهای آینده هشدار داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری تاس، پسکوف در این خصوص گفت: «فدراسیون روسیه برخلاف بسیاری از کشورهای غربی چون ایالات متحده در راهزنی در سطح دولتی شرکت نمی‌کند».

از طرف دیگر، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نیز پیش از این اتهامات علیه مسکو در خصوص حملات سایبری به شرکت‌های آمریکایی را مزخرف توصیف کرده بود.

مسکو اسناد تقاضاهای خود را به کی‌یف داده است

وی همچنین در خصوص مذاکرات روسیه و اوکراین گفت که موضع روسیه در مذاکره با اوکراین به صورت شفاهی و کتبی تعریف شده است، کی‌یف اسناد مربوطه را دریافت کرده است و هیچ برنامه‌ای برای علنی کردن آنها وجود ندارد.

بنا بر گفته پسکوف، «اوکراین به خوبی از خواسته‌های روسیه آگاه است». او گفت: «این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم. مواضع مسکو به صورت شفاهی و همچنین به طور واضح به صورت کتبی تعیین شده‌اند. پیش نویس اسناد لازم چند روز پیش به اوکراینی ها داده شد».

سخنگوی کرملین گفته است که اوکراین به برخی از موارد اسناد پاسخ داده است « با اینحال، قطعاً مایلیم هر بار پاسخ اساسی‌تر و سریع‌تر دریافت کنیم.»

روند مذاکرات روسیه و اوکراین کند است

پسکوف درباره دور بعدی مذاکرات روسیه و اوکراین گفت: «برنامه در اینجا کاملاً منعطف است، بنابراین من وارد جزئیات نمی‌شوم. این روند در حال انجام است، اما ما مطمئناً مایلیم که گفتگوهای فشرده و معنادارتری داشته باشیم».

وی همچنین روند پیشروی مذاکرات را کند توصیف کرد و گفت: «اوکراین یک کشور مستقل است و می‌تواند و باید رویه‌های سیاسی داخلی داشته باشد. اما در کنار آن مواردی نیز در دست مذاکره دو هیأت است. من نمی‌توانم وارد جزئیات شوم اما متقاعد شده‌ایم که اگر این موضوعات اکنون علنی شود، ممکن است روند مذاکرات را که بسیار کندتر و کمتر از آنچه ما می خواهیم پیش می‌رود، مختل کند».

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند