به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه مدعی شد که  اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد روسیه به دنبال بهانه‌ای برای حمله احتمالی به اوکراین است. 

وزارت دفاع آمریکا در ادامه ادعای خود گفت: «روسیه مجموعه‌ای از نیروهای خود را داخل اوکراین مستقر کرده تا با انجام حمله بهانه‌ای را برای ورود نیروهای روسی ایجاد کنند».

کاخ کرملین روسیه نیز در واکنش به این ادعای وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ادعای غربی‌ها درباره اقدامات تحریم آمیز احتمالی روسیه در دونباس، ادعایی باطل و بی اساس است.

طی هفته‌های اخیر و همزمان با اتهام زنی اوکراین و برخی کشورهای عضو ناتو به روسیه درباره تدارک برای حمله به اوکراین، رزمایش‌های نظامی در منطقه شدت یافته است.

مسکو ضمن رد ادعاهای کی‌یف، واشنگتن و برخی متحدان اروپایی درباره تدارک برای حمله به اوکراین، پیشنهاداتی را به واشنگتن و ناتو با موضوع کاستن از تنش‌ها و ارائه ضمانت‌های امنیتی ارائه داد.

مقام‌های روسیه بارها عضویت اوکراین در ناتو را خط قرمز خوانده و درباره تبعات جدی گسترش این ائتلاف نظامی غربی به سمت شرق و مرزهای روسیه هشدار داده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

21 نفر این پست را پسندیده اند