«سید ابوالحسن میرجلیلی» امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اطلاع‌رسانی به‌موقع و همکاری مردم در این سامانه که حدود یک هفته به طول انجامید و تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی باعث شد که شاهد کمترین خسارت با توجه به میزان بارندگی‌ها باشیم.

وی ادامه داد: در این مدت ۷۱ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شد که بلافاصله مشکل توسط نیروهای امدادی و عملیاتی استان مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: بر اثر بارندگی زیاد شاهد تخریب قسمت‌هایی از ۶ واحد مسکونی خشتی گلی در استان بودیم که بلافاصله قبل از ایجاد مشکل، امدادرسانی صورت گرفت و افراد اسکان داده شدند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در این فصل محصول کشاورزی خاصی در استان نداریم خسارت‌ها فقط مربوط به گل و لای باقی‌مانده از سیلاب است که مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

میرجلیلی گفت: در این مدت هیچگونه مسدودی در محورها و شریان‌های اصلی استان گزارش نشده و مسدودی‌ها مربوط به برخی راه‌های روستایی و عشایری بود که تعدادی رفع شده و تعدادی در دست اقدام است.

فعالیت سامانه بارشی از اوایل هفته جاری در خراسان جنوبی آغاز شد که هواشناسی نسبت به شدت بارندگی‌ها هشدار سطح قرمز صادر کرده بود.

رییس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی هم ۲ روز گذشته از ورود توده هوای ناپایدار به استان و بارش برف و باران در اغلب شهرستان‌ها خبر داده بود.

سیلاب در خراسان جنوبی خسارت جانی نداشت

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند