بیت کوین در شبانه روز گذشته هم منفی بوده و در لحظه تنظیم این گزارش، با افت حدود ۲.۵ درصدی، در حوالی قیمت ۴۶۹۶۰ دلار معامله می شود. حالا دیگر بازدهی هفتگی بیت کوین هم منفی شده و به منفی ۷.۵ درصد رسیده است.

با افت این روزهای بازار ارزهای دیجیتال، دیگر کمتر کسی حرف از تارگت های فضایی بیت کوین می زند و انتظارات از این ارز دیجیتال، واقع بینانه تر شده اند. در چنین شرایطی، منتقدان بازار ارزهای دیجیتال هم فرصت را مناسب دیده اند تا با اطمینان بیشتری انتقادهای خود از ارزهای دیجیتال را بیان کنند. یکی از این افراد پیتر شیف، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و مشاوره‌ مالی Euro Pacific Capital است که شرایط فعلی بیت کوین را با سقوط سال ۲۰۱۳ مقایسه کرده و گفته اگر همان اتفاقات تکرار شوند، بیت کوین تا سپتامبر ۲۰۲۳ به زیر ۱۲ هزار دلار خواهد رسید.

اتریوم در یک قدمی از دست دادن ۳۷۰۰ دلار

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، در حال حاضر با افت دو درصدی در حوالی قیمت ۳۷۰۰ دلار معامله می شود و بازدهی هفتگی آن هم به منفی ۸.۵ درصد رسیده است. ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته بیش از ۱۲ میلیارد دلار بوده است. محدوده قیمتی ۳۵۶۰ الی ۳۷۰۰ دلار از نظر تحلیلگران تکنیکال محدوده مهمی برای اتریوم است که درصورت از دست رفتن این محدوده، قیمت آن می تواند با افتی ناگهانی و بزرگ مواجه شود.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر«جولان منتقدان بیت کوین در بازار قرمز» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

2 نفر این پست را پسندیده اند