رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دو هفته آینده به موضوع علت بازگشت محصولات کشاورزی صادراتی به ایران ورود می‌کند.

محسن علیزاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۸ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی طی اخطاری گفت: قرار بود راه های درآمد غیرنفتی دیگری برای اقتصاد کشور تعریف شود و این موضوع بارها توسط رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده سپیدان و بیضاء در مجلس یازدهم اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی کشورمان، کشاورزی می توانست بهترین راه دستیابی به درآمد پایدار غیرنفتی باشد؛ تولید محصولات سالم و استاندارد و صادرات آنها موجب کسب درآمد ارزی می شود. همچنین در این خصوص می توانستیم امنیت غذایی کشور را با برنامه ریزی دقیق و صحیح تامین کنیم.

وی در این راستا افزود: متاسفانه باخبر شدیم در روزهای گذشته برخی محصولات صادر شده به کشورهای همسایه برگشت خورده است، زیرا استانداردهای لازم را در تولید آنها رعایت نکرده ایم. وزارت جهاد کشاورزی تا امروز کاهلی کرده و این امر در حالی است که مافیای بزرگ و عظیمی وجود دارد که به واردات سموم پرداخته و به سلامت جامعه فکر نمی کنند.

علیزاده ادامه داد: در سازمان حفظ نباتات ذیل وزارت جهاد کشاورزی، مدیرانی هستند که ویژه خواری کرده و برای عده ای خاص رانت ایجاد می کنند، باید از وزیر جهاد دعوت کرد که در برابر نمایندگان پاسخ دهد چرا چنین اتفاقی رخ داده و موجب جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی شده است. قرار بود دولت انقلابی این ویژه خواری و رانت ها را پاکسازی کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: مطلع هستم کمیسیون کشاورزی مجلس طی دو نوبت نشست برگزار و این موضوع را پیگیری کرده است. بر این اساس در روز سه شنبه دو هفته دیگر براساس رسیدگی های نظارتی، این موضوع در دستور کار قرار داشته و به آن رسیدگی خواهد شد.

همچنین در اکوایران ببینید  :رفتار دوگانه روسیه در حمله اسرائیل به لاذقیه

 
این مطلب برایم مفید است
75 نفر این پست را پسندیده اند