شناسایی ۲ بیمار مبتلا به اُمیکرون در شیراز

سید وحید حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به غربالگری سلامت مسافران پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب(ره) شیراز، ابتلای دو مسافر ایرانی به سویه ا میکرون که از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قصد بازگشت به کشور را داشتند و متاسفانه واکسن نیز دریافت نکرده بودند، به تایید رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نکته قابل توجه در این زمینه بی علامت بودن این دو فرد بوده است که موجب ضرورت افزایش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، به ویژه پرهیز از تماس های غیرضروری و دورهمی ها را ضروری می سازد.

حسینی مهم ترین علت نگرانی نسبت به سویه امیکرون را قدرت بسیار بالای سرایت این سویه جدید اعلام کرد که موجب تشدید زنجیره های انتقال آن در سطح جامعه می شود و در این میان لازم است به نحو هوشیارانه و آگاهانه، بیش از همیشه به پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دریافت نوبت سوم واکسن کرونا در شرایط کنونی می تواند کمک بزرگی به افراد برای افزایش ایمنی در برابر سویه جدید باشد، افزود: مشارکت عمومی افراد جامعه در زمینه گسترش پوشش واکسیناسیون عمومی و به ویژه تکمیل چرخه واکسیناسیون با دریافت نوبت سوم واکسن، اکنون یک ضرورت و یک مسوولیت همگانی است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در سویه جدید نیز رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی مواقع حضور در مکان های عمومی و ارتباط با دیگران، پرهیز از هر گونه مهمانی خانوادگی و دورهمی، ایجاد تهویه مناسب در محیط، شست و شوی منظم دست ها و پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری، مهم ترین راهکارهای محافظتی و پیشگیرانه از بیماری است.

حسینی همچنین مشارکت مسوولان ارشد استان، تمامی ادارات و سازمان ها را برای مواجهه با این تهدید و کاهش آسیب های احتمالی ناشی از آن، ضروری خواند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمام مردم استان خواست تا با جدی گرفتن شرایط جدید کرونایی، در افزایش ایمنی خود در برابر این بیماری به کمک واکسیناسیون، همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی، مشارکت لازم را داشته باشند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.