در این دیدار که با حضور «خلیل حسین» مسؤول روابط عمومی حزب الله برگزار شد، آخرین تحولات لبنان و فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

«حسن عز الدین» نماینده حزب الله در پارلمان لبنان گفت: ما و مقاومت فلسطین در موضوع جهاد علیه رژیم اشغالگر اسرائیل همدل و برادر هستیم. مساله فلسطین به حزب‌الله مربوط می‌شود کما اینکه به همه ملت فلسطین مربوط می‌شود، چون فلسطین، قطب نما بوده و خواهند ماند.

عزالدین افزود: طرف‌هایی وجود دارند که برای اختلاف افکنی میان ملت واحد فلسطین تلاش می‌کنند و خواهان شرارت در مقاومت فلسطین هستند و برای ضربه زدن به صلح و امنیت فلسطین و لبنان تلاش می‌کنند. ما ضعیف نیستیم، بلکه خیلی قوی هستیم و قطعا آینده از آن ماست. ما باید عاقلانه کار کنیم و ان شاء الله همانند سال‌های گذشته به پیروزی‌هایی خواهیم رسید. به زودی اخباری را از یمن خواهیم شنید که کل محور مقاومت را خوشحال می‌کند.

جهاد طه عضو جنبش حماس گفت: سفر معاون عزالدین به لبنان در چارچوب ارتباط مستمر با وی صورت گرفت. در این دیدار تحولات داخلی و خارجی فلسطین به خصوص پس از حادثه دردناک اردوگاه برج شمالی (در جنوب لبنان) که چندین شهید و مجروح از اعضای حماس و ملت فلسطین برجای گذاشت، مورد بحث قرار گرفت.

طه افزود: ما بار دیگر بر لزوم رفع ابهامات انفجار اردوگاه فلسطین برج شمالی در شهر صور لبنان و شناسایی عاملان و مسؤولان این حادثه و محاکمه عادلانه آنها تأکید می‌کنیم و در عین حال خواستار امنیت اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان هستیم و در این راه نباید به میدان درگیری و نزاع کشیده شویم.

وی ادامه داد: تصویری از عملیات‌هایی را که مقاومت اخیرا در کرانه باختری انجام داده است، به نماینده عزالدین ارائه کرده‌ایم که ثابت می‌کند فرهنگ مقاومت ریشه در قلب مردم بزرگ و کوچک فلسطین دارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین به حملات نظامیان صهیونیستی به اسرای زن فلسطینی در زندان اسرائیلی «نفحه» اشاره کرد و گفت: مقاومت در کرانه باختری و بیت‌المقدس در برابر تمامی جنایات صهیونیست‌ها به ویژه در قبال اسرای قهرمان ما در زندان‌های رژیم صهیونیستی رو به گسترش است و تاکید کردیم که مقاومت در خصوص حملات به اسرای زن در زندان نفحه دست بسته نخواهد ماند؛ چرا که حمله اسرای زن و مرد ما در داخل زندان‌های اسرائیل خط قرمز ماست و موضوع آزادی تمامی اسرای در بندر رژیم صهیونیستی برای ما یک اولویت ملی خواهد بود.

نماینده حزب‌الله لبنان: ‌به زودی اخباری مسرت‌بخش درباره یمن خواهیم شنید

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.