حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن میلاد عیسی‌بن مریم (ع) را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان و همه مسیحیان جهان تبریک گفت.

متن پیام حجت‌الاسلام رئیسی به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

عالی‌جناب پاب فرانسیس

رهبر کاتولیک‌های جهان

با کمال مسرت، فرا رسیدن سالروز میلاد مسعود پیامبر صلح و مهربانی، حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی را به جناب‌عالی و همه مسیحیان جهان، صمیمانه تبریک می‌گویم.

میلاد عیسی روح‌الله، مظهر تجلی اراده و قدرت خداوند است و جایگاه معنوی مریم مقدس، نشان‌دهنده عظمت مقام زن در هستی‌شناسی ادیان الهی است؛ «و یاد کن آن‌گاه که فرشتگان گفتند:‌ای مریم، همانا خداوند تو را برگزید و پاکیزه گردانید و بر زنان جهانیان برتری بخشید.»

گرامی‌داشت این ولادت پربرکت، فرصتی است جهت تکریم حضرت مریم (سلام‌الله علیها)، و یادآوری خصایص اخلاقی اسوه نوع‌دوستی و بشارت‌دهنده رستگاری مستضعفان، حضرت مسیح (ع) در ایستادگی در برابر ظلم و جور سلطه‌گران و امیدبخشی به آینده‌ای درخشان برای بشریت.

از تلاش‌های جناب‌عالی برای نزدیک کردن دل‌ها و دیدگاه‌های پیروان ادیان ابراهیمی تشکر می‌کنم و از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن‌جناب و شادکامی و سرافرازی همه بندگان خدا و آحاد بشر را مسئلت دارم.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

9 نفر این پست را پسندیده اند