ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که در سال جاری (2021) تاکنون حدود 8700 قبضه سلاح به مقصد یمن را مصادره کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین، دیشب با صدور بیانیه ای در صفحه توییتر خود با اعلام این خبر مدعی شد: این کشتی ماهیگیری بدون پرچم دوشنبه این هفته (20 دسامبر 2021) در بخش شمالی دریای عرب و در نزدیکی عمان و پاکستان در حرکت بوده که از سوی ناوگان آمریکا توقیف شده است.

آمریکا: توقیف کشتی ماهیگیری حامل سلاح ایران به یمن
بر اساس بیانیه ناوگان پنجم دریایی آمریکا، این کشتی ماهیگیری با ۵ خدمه یمنی و حامل ۱۴۰۰ قبضه تفنگ کلاشینکف و ۲۲۶ هزار گلوله است که احتمالا از سوی ایران برای حوثی ها یمن (انصارالله) در حال ارسال بوده است.
در این بیانیه آمده است: این قایق در مسیری حرکت می کرد که "به طور تاریخی برای حمل و نقل غیرقانونی سلاح به حوثی ها در یمن استفاده می شد... عرضه، فروش یا انتقال مستقیم و غیرمستقیم تسلیحات به حوثی‌ها ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم‌های آمریکا است."

کشتی های گشتی نیروی دریایی آمریکا قبل از غرق کردن کشتی ماهیگیری به دلیل "خطری" که برای کشتی های تجاری ایجاد می کرد، سلاح های مصادره شده را به ناوشکن "یو اس اس اوکین" منتقل کردند. گفته می شود که خدمه یمنی به کشورشان بازگردانده خواهند شد.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در سال جاری (۲۰۲۱) تاکنون حدود ۸۷۰۰ قبضه سلاح به مقصد یمن را در منطقه ۲.۵ میلیون مایل مربعی که در آن گشت‌زنی می‌کند، از جمله دریای سرخ و خلیج فارس که دارای اهمیت استراتژیک است، مصادره کرده است.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند