تهدید جدید آمریکا علیه روسیه

بر اساس این گزارش پس از تهدیدهای تحریمی آمریکا علیه روسیه هزینه گاز اروپا بیش از ۳ درصد افزایش یافت در حال حاضر ایاالات متحده آمریکا و همپیمانان اروپایی اش طیف گسترده‌ای از تحریم ها علیه سیستم مالی روسیه را بررسی می کنند.

پیشتر در جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، روسیه را به برنامه های حمله به اوکراین در ماه ژانویه متهم کرد که کرملین بلافاصله این خبر را رد کرد.

در حال حاضر اروپا با چالش بالا رفتن قیمت ها و کمبود گاز از چند ماه پیش تاکنون دست و پنجه نرم می کند.

برخی سیاستمداران اروپایی روسیه را به عرضه نکردن گاز طبیعی د متهم کردند پیشتر شرکت گازپروم روسی اعلام کرده بود که انتظار ندارد و کاهش شدید قیمت در ماه های پیش رو وجود داشته باشد اما قیمت هزار دلار برای هزار مترمکعب هم چندان پایدار نخواهد بود.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت که واشنگتن در حال آماده کردن «شدیدترین تحریم‌های ممکن» علیه روسیه، در صورت حمله به اوکراین است.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: می‌خواهم صریحا به همه کسانی که در مسکو، کی‌یف و دیگر نقاط جهان این را می‌شنوند بگویم که حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌های بسیار شدید اقتصادی را برای روسیه به دنبال خواهد داشت، تحریم‌هایی که تاکنون مشابهش را ندیده‌اید.

وی همچنین گفت: در ماه گذشته میلادی، خواستار اضافه شدن این گزینه‌ها به «قانون مجوز دفاع ملی» آمریکا شده است.

این سناتور آمریکایی گفت: نظام بانکی روسیه نابود و وام‌های دولتی مسکو مسدود خواهد شد؛ روسیه از سامانه بانکی سوئیفت حذف شده و تحریم‌ها، اقتصاد روسیه را فلج خواهند کرد. دسترسی شخص پوتین‌ (رئیس جمهوری روسیه) و اعضای محفل داخلی‌اش به حساب‌های بانکی‌شان در غرب مسدود شده و روسیه رسما از نظام اقتصادی بین‌الملل کنار گذاشته خواهد شد. بگذارید شفاف بگویم، این تحریم‌ها، با تحریم‌های متداول و معمول تفاوت دارند؛ این تحریم‌ها، در لبه انتهایی طیف شدت قرار دارند و من آن‌ها را «مادر همه تحریم‌ها» می‌دانم.

تهدید تحریمی آمریکا علیه روسیه، قیمت جهانی گاز طبیعی را افزایش داد

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.