وی افزود: تشکیل دولت جدید مرحله اولیه خروج از این بحران است و لبنان باید با حمایت رئیس جمهور اصلاحاتی را انجام دهد که مقامات لبنانی متعهد به آن شده‌اند و دولت لبنان باید هر چه سریعتر کارگروه‌های خود را تشکیل دهد.

ماکرون خاطرنشان کرد: موارد خشونت‌آمیز اخیر به وضوح بزرگی خطرات ناشی از تداوم فلج کردن مقامات رسمی در قبال چالش‌های پیش روی لبنان را نشان داد.

رئیس جمهور فرانسه بر اهمیت اجرای اصلاحات ساختاری برای جلب حمایت جامعه بین المللی تاکید کرد و گفت: همه شرکای واقعی لبنان در جامعه بین الملل آماده ارائه هرگونه کمکی به شما هستند، اما بدون اقدامات قوی لازم توسط مقامات لبنانی برای بازگرداندن اعتماد این امر ممکن نیست. لبنان گرچه از دو برابر شدن انزوای منطقه‌ای خود می‌ترسد اما در عتین حال می‌داند که فرانسه می‌خواهد به آن برای خارج شدن از بحران کمک کند.

لبنان نزدیک به دو سال است که از بدترین بحران تاریخ خود رنج می‌برد و یکی از ۳ بدترین بحران اقتصادی در جهان را دارا است. از سال ۲۰۱۹، این کشور در بحبوحه بدترین بحران مالی و اقتصادی تاریخ خود در وضعیت تنش های سیاسی مداوم به سر می برد که منجر به سقوط پول محلی و افزایش نرخ فقر به ۷۴ درصد با تشدید بحران شده است.

ماکرون: فرانسه برای ثبات، استقلال، امنیت و حاکمیت لبنان بیشترین اهمیت را قائل است

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند