عمر عوض الله، معاون وزیر خارجه فلسطین در کنفرانس کشورهای امضا کننده توافقنامه منع سلاح‌های بیولوژیکی که در شهر ژنو سوئیس در حال برگزاری است به جنبه‌ای مهم درباره شهرک‌سازی‌ها اشاره و تاکید کرد: باید به توافقات بین‌المللی که فلسطین به آنها ملحق شده، پایبند بود از جمله آنها خلع سلاح‌های کشتار جمعی و تشکیل کمیته ملی عالی منع سلاح‌های بیولوژیکی به ریاست‌ وزارت خارجه فلسطین و عضویت وزارتخانه‌ها و موسسات مختلف و تلاش برای همسو سازی احکام توافقنامه با قانون فلسطین است.

او به موانع مقابل دولت فلسطین در اجرای توافقنامه مذکور و در راس آن اشغالگری غیرقانونی اسرائیل و کنترلش بر گذرگاه‌ها و مرزها و نیز عدم اطمینان از آنچه در داخل شهرک‌های غیرقانونی در خاک فلسطین و تروریسم شهرک‌ها صورت می‌گیرد اشاره کرد که خطری بر استفاده از سلاح‌ها و غیره علیه ملت فلسطین است.

عوض الله در پاسخ به نماینده اسرائیل به عنوان قدرت اشغالگر که درصدد حمله به تلاش‌های دولت فلسطین و پایبندی به تعهداتش به این توافقنامه برآمد، مخالفت خود را با اجازه دادن به نماینده اسرائیل برای صحبت در کنفرانس اعلام کرد و گفت: اشغالگران عمدا کودکان و زنان را هدف می‌گیرند که نه تنها غیرقانونی بلکه غیراخلاقی است و رویکردشان به دلیل عدم پایبندی‌ به توافقات و قانون بین‌المللی غیرقابل انتظار است.

عوض الله اشاره کرد: اسرائیل تنها طرفی است که برقراری منطقه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه را رد می‌کند و تنها طرفی است که سلاح‌ هسته‌ای دارد و به نظارت آژانس انرژی اتمی تن نمی‌دهد. همین‌طور از سلاح‌های شیمیایی علیه ملت فلسطین استفاده کرده و شهرک‌نشینانش خانواده‌های فلسطینی را با استفاده از مواد شیمیایی می‌سوزانند.

فلسطین خواستار اعزام تیم تحقیقات بیولوژیکی بین‌المللی به شهرک‌های صهیونیستی شد

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند