رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد روز هفدهم خرداد ماه سال جاری از مرگ آوی هار-ایوِن رئیس پیشین سازمان فضائی و مغز متفکر موشکی رژیم صهیونیستی خبر داده بودند که در پی اعتراضات گسترده فلسطینی‌ها به تجاوزهای رژیم صهیونیستی به شدت مجروح شد و سپس به هلاکت رسید.

مغز متفکر موشکی رژیم صهیونیستی در جریان آتش‌سوزی «هتل افندی» در شهر عکا (شمال اراضی اشغالی) به شدت مجروح و بیمارستان منتقل شد.

منابع عبری‌زبان گزارش داده بودند که وی در پی سوختگی‌های شدید و خفگی بر اثر استنشاق دود، از تاریخ یازدهم می در مرکز درمانی «رمبام» واقع در شهر حیفا، در حالت کُما بستری بوده و با اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی زنده نگاه داشته می‌شده است.

پایگاه خبری «والا» به تازگی با انتشار فیلمی به نقل از شبکه صهیونیستی «کان»‌ لحظه به آتش کشیده شدن محل اقامت مغز متفکر موشکی این رژیم را نمایش گذاشت.

در زمان اعلام هلاکت آوی هار-ایون، برخی، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ترور برنامه‌ریزی‌شده وی مطرح کرده بودند که اینک با انتشار این ویدئو این احتمال قوت گرفته است.

بعضی از منابع عبری‌زبان پس از هلاکت مغز متفکر موشکی رژیم صهیونیستی در جریان آتش‌سوزی هتل افندی در عکا، همچنین احتمالاتی درباره به هلاکت رسیدن چند شخصیت مهم صهیونیستی دیگر مطرح کرده بودند.

هار-ایون ۸۴ ساله که به عنوان مغز متفکر برنامه فضائی و موشکی رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود، در زمان حضورش در ارتش تحقیقات متعددی را انجام داده و تسلیحات پیشرفته‌ای را به زرادخانه اسرائیل اضافه کرده بود.

وی در سال ۱۹۸۲ وارد سازمان صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی شد و تیمی را هدایت کرد که کار ساخت موشک ماهواره‌بر «شاویت»‌ را انجام داد.

این نظامی صهیونیست همچنین در دهه ۱۹۶۰، فرمانده سامانه پدافندی «هاوک» در نزدیکی تأسیسات اتمی دیمونا در صحرای نقب بود. او همچنین از سال ۱۹۹۵ الی ۲۰۰۴ رئیس سازمان فضایی رژیم صهیونیستی بود.

این مطلب برایم مفید است
59 نفر این پست را پسندیده اند