به گزارش دنیای اقتصاد، فعالان بازار ارز احتمال کاهش قیمت دلار را به واسطه ادعای جدید خبرگزاری آناتولی ترکیه پیش بینی می کنند.

عامل مهمی که می تواند احتمال کاهش قیمت دلار را بالا ببرد تغییر جهت انتظارات تورمی است. این نکته را فعالان بازار ارز می گویند از دید آنان خبر جدی درباره مذاکرات می تواند دلار را به میانه کانال ۲۰ هزار نزدیک کند. شاهد این گروه رفتار معامله گران در خرید و فروش ارز در پشت خط است.

احتمال کاهش قیمت دلار در روزهای آینده

دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از «منابع مطلع» گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. این خبر انتظارات درباره آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و احتمال لغو تحریم ها را بالا برد. همین خبر قیمت دلار در پشت خط را کاهش داد. از نظر این گروه مذاکره نوسان قیمت دلار را کم می کند و توافق هسته ای ایران و غرب قیمت دلار را می تواند تا سطح ۲۰ هزار تومان پایین بیاورد.

البته برخی معامله گران اعتقاد دارند، احتمال توافق ایران با غرب به سادگی ممکن نخواهد بود. آن ها اشاره می کنند که حتی با آغاز مذاکرات، رسیدن به توافق احتمالی،‌ فرآیندی طولانی خواهد بود.

در این میان، شماری از معامله گران عنوان می کردند که نوسان دلار در روز جاری به نوسان حواله درهم بستگی خواهد داشت. حفظ محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی درهم می تواند افزایشی ها را در بازار ارز داخلی فعال کند.
این مطلب برایم مفید است
55 نفر این پست را پسندیده اند