به گزارش خبرگزاری کیودو، فومیو کیشیدا از امروز به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن روی کار می آید و کابینه ای را تشکیل می دهد که وظیفه کنترل کرونا را در دست دارد و در عین حال اقتصاد نابسامانی را احیا می کند.

کیشیدا وزیر امور خارجه سابق ژاپن همچنین در پی نگرانی ها از افزایش فعالیت های منطقه ای چین و از سرگیری آزمایش های موشکی توسط کره شمالی به دنبال تقویت روابط با آمریکا است.

کیشیدا ۶۴ ساله پس از تشکیل جلسه فوق العاده در بعد از ظهر دوشنبه توسط پارلمان ژاپن به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب می شود، زیرا ائتلاف حاکم به رهبری حزب لیبرال دموکرات که هفته گذشته وی را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرد، هر دو مجلس را تحت کنترل دارد.

به گزارش خبرگزاری کیودو، پس از نامگذاری کابینه جدید ژاپن، توشیمیتسو موتگی به عنوان وزیر خارجه باقی خواهد ماند در حالی که شونیچی سوزوکی به عنوان وزیر اقتصاد و هیروکازو ماتسونو به عنوان دبیر کابینه انتخاب خواهند شد.

همچنین قرار است نخست وزیر جدید ژاپن به طور رسمی در مراسمی در کاخ شاهنشاهی معارفه می شود و عصر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کند.

فومیو کیشیدا سیاستمدار ژاپنی و وزیر امور خارجه پیشین ژاپن است او در آبان ۱۳۹۲ سفری به ایران داشت. کیشیدا ۶۴ سال دارد و از سال ۱۹۹۳ عضو مجلس نمایندگان ژاپن بوده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند