دریادار حبیب‌الله سیاری در این پیام تسلیت، نوشت: درگذشت امیر سرتیپ دوم خلبان منوچهر محققی از نخبگان و نوابغ پرواز با هواپیمای «اف ۴» و از تیز پروازان نیروی هوایی که با شجاعتی مثال زدنی رکوردار پرواز برون مرزی با هواپیمای اف۴ بود، موجب تألم خاطر شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: سلحشوری‌های آن عزیز سفر کرده در هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن در تامین امنیت حریم آسمان جمهوری اسلامی ایران برگ زرینی در آسمان پرافتخار نیروی هوایی الهی ارتش سرافراز میهن اسلامی است.

سیاری در این پیام ضمن براز همدردی با خانواده و همرزمان عزیز آن بزرگ مرد، از درگاه الهی برای آن اسطورهِ حافظ آسمان ایران اسلامی، علو درجات و همنشینی با همرزمان شهیدشان و برای خانواده گرامی و سایر بازماندگان صبر جزیل و اجر عظیم مسئلت کرد.

آیین تشییع پیکر سرتیپ دوم منوچهر محققی خلبان نیروی هوایی ارتش صبح امروز- شنبه- با حضور فرمانده نهاجا در ستاد این نیرو برگزار شد.

در این مراسم که با حضورسرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، سرتیپ حسن شاه صفی جانشین معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده سابق نهاجا، سرتیپ حبیب الله بقایی فرمانده اسبق نیروی هوایی و تنی چند از خلبانان و همرزمان سرتیپ دوم خلبان محققی برگزار شد، پیام تسلیت سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در قرائت شد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم منوچهر محققی رکورددار پرواز رزمی برون مرزی با فانتوم و خلبان افسانه‌ای نیروی هوایی ارتش روز گذشته به دلیل جراحات ناشی از دوران دفاع مقدس و کهولت سن پس از طی یک دوره بیماری در ۷۸ سالگی در بیمارستان بعثت نهاجا دار فانی را وداع گفت و به یاران شهیدش پیوست.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند