تمیر هایمن، رئیس شعبه اطلاعات رژیم صهیونیستی موسوم به «امان»، در مصاحبه با وبسایت صهیونیستی «والا» اذعان داشت که تل آویو نقش به سزایی در انجام عملیات ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس داشته است.

هایمن در این باره  گفت که شهادت قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، یکی از مهمترین و وقایع در زمان او بوده و ادعا کرد: «ترور آن‌ها سهم بسزایی در امنیت ملی اسرائیل داشت.»

او اذعان داشت که ترور فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پس از آن صورت گرفت که سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی داده‌هایی را در اختیار آمریکا قرار داد.

هایمن با بیان اینکه افراد زیادی مانند سردار سلیمانی وجود ندارند و چنین شخصیت‌هایی معدود هستند، درباره  شهید سلیمانی گفت: «این فرد از توانایی استراتژیک و ظرفیت عملیاتی برخوردار بود که می‌توانست در مدت کوتاهی کارهای بزرگی را به انجام برساند.»

او همچنین ادعا کرد: «افراد زیادی مانند سلیمانی وجود ندارند. کسانی که باقی مانده اند، از جمله (سردار سرتیپ پاسدار) اسماعیل قاآنی جانشین او، افراد درخشانی هستند که از ظرفیت اجرایی و استراتژیک بالایی برخوردارند.»

رئیس شعبه اطلاعات رژیم صهیونیستی ادامه داد که شهید سلیمانی برای رژیم صهیونیستی خطرناک و فردی بود که علیه رژیم صهیونیستی عملیات طراحی می‌کرد.

چندی پیش نیز یاهو نیوز با استناد به اظهارات ۱۵ مقام فعلی و سابق دولت آمریکا درباره جزئیات جدیدی از عملیات ترور شهید سلیمانی نوشت: «در شب عملیات ترور قاسم سلیمانی علاوه بر ۳ پهپاد که ۲ فروند از آن‌ها موشک‌انداز بودند، ۳ گروه از نیروهای تک تیرانداز ارتش آمریکا نیز با لباس مبدل و به صورت مثلثی در داخل فرودگاه بغداد و مناطق اطراف آن حضور داشتند.»

یاهو نیوز با اعلام اینکه «به دولت عراق گفته شده بود بخش جنوب شرقی فرودگاه به دلیل تمرینات نظامی بسته شده است.»، افزود: «به اسلحه یکی از تک تیراندازان دوربینی متصل بود که جزئیات عملیات را به‌صورت زنده برای سفارت آمریکا در بغداد ارسال می‌کرد. وقتی قاسم سلیمانی از هواپیما پیاده شد چند نیروی مزدور که لباس کارکنان فرودگاه را پوشیده بودند برای شناسایی او در محل حاضر شدند.»

این مطلب برایم مفید است
337 نفر این پست را پسندیده اند