سخنگوی کاخ کرملین گفت که رئیس جمهور روسیه در پاسخ به اعمال تحریم‌های آمریکاعلیه مقام‌ها و شهروندان روس عاقلانه عمل خواهد کرد.

سخنگوی کاخ کرملین گفت، روسیه در پاسخ به اعمال تحریم‌های آمریکاعلیه ۳۵ مقام و تاجر روسیه عاقلانه عمل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز یکشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت:«ما باید عاقلانه پاسخ دهیم . "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه در صورت لزوم واکنش عاقلانه نشان خواهد داد.»

به گفته پسکوف، پوتین از تحریم محتمل علیه ۳۵ شهروند روس مطلع است. وی گفت: «واکنش رئیس جمهور روسیه در این زمینه کاملاً قابل پیش بینی است.

پیش از این، مجلس نمایندگان آمریکا اصلاحیه ای را در لایحه بودجه دفاعی نشان داد که به کاخ سفید توصیه می‌شود ۳۵ شهروند روسیه شامل وزیران، تجار و روزنامه نگاران را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد. به گفته قانونگذاران آمریکایی، این افراد می‌توانند در نقض حقوق بشر دست داشته باشند.

 رئیس جمهور روسیه  اخیرا حکم تمدید برخی اقدامات اقتصادی ویژه علیه کشورهایی که روسیه  را تحریم کرده اند، تمدید کرد. در  فرمان پوتین آمده است، این حکم که مورخ ششم آگوست ۲۰۱۴ صادر شده تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ تمدید می‌شود.

بر اساس این گزارش، در مارس ۲۰۱۴  به دلیل وضعیت ایجاد شده در اوکراین ، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر از جمله استرالیا، ایسلند، کانادا ، نیوزلند، ایالات متحده ، سوئیس و ژاپن تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کردند. این کشورها فهرستی از اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه را که تحریم کرده  و  شامل ممنوعیت ورود و توقیف حساب‌های بانکی اعلام کردند..

در پاسخ، در اوت ۲۰۱۴، ولادیمیر پوتین فرمان مقابله با اقدامات را امضا کرد و دولت روسیه واردات تعدادی از محصولات غذایی از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، نروژ ، استرالیا و کانادا را ممنوع اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند