سرلشکر محمد باقری در بیانیه ای به مناسبت روز سرباز نوشت: با عرض سلام و اردت به محضر حضرت ولی عصر و مقام معظم فرماندهی کل قوا و درود به روح مطهر حضرت امام خمینی (ره) و شهدای معظم هفته دفاع مقدس را که یاد آور هشت سال ایثار و از خودگذشتگی تمامی دلاور مردان ایران اسلامی به رهبری امام خمینی است به همه رزمندگان به ویژه سربازان وظیفه که با حضور موثر و تاریخ ساز خود در این حماسه عظیم رژیم بعثی و استکبار جهانی را به زانو درآوردند تبریک عرض می کنم.

در ادامه بیانیه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: خدمت مقدس سربازی همواره تبلور مشارکت جوانان ذکور کشور در ایجاد امنیت پایدار و دفاع از عزت و استقلال و تمامیت ارزی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که در این راستا جوانان سرافراز ایران با هدف انجام وظیفه ملی  و قانونی خود در کنار سایر رزمندگان نیروهای مسلح و بسیج مردمی از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی و جان و مال و ناموس مردم دفاع کرده و با ایثار جان و سلامتی خود ، امنیت و آرامش را برای ملت سرافراز کشور به ارمغان آوردند.

سرلشکر باقری اوج ایثار سربازان را در دوران هشت ساله دفاع مقدس توصیف کرد و در ادامه این بیانیه نوشت: حدود سه میلیون نفر از جوانان در کسوت سربازی دوشادوش سایر رزمندگان پایور و نیروهای مردمی بسیج شجاعانه جنگیدند و با تقدیم حدود ۶۰ هزار شهید و ۱۴۰ هزار نفر جانباز از اسلام آرمانهای انقلاب اسلامی و وجب به وجب خاک ایران عزیز دفاع کردند.

پس از آن دوران نیز سربازان همیشه پشتوانه ای قوی برای نیروهای مسلح در تمامی عرصه های ماموریتی بودند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در شرایط فعلی کشور نیز که استکبار جهانی و مزدوران منطقه ای آنان آرزوی تضعیف نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را دارند حضور موثر سربازان عزیز موجب ارتقاء قدرت دفاعی ، امنیتی و انتظامی کشور و ایجاد قدرت بازدارندگی شده است. که درود خدا و ملت ایران بر این سربازان باد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اینجانب با افتخار بر خود لازم می دانم که سوم مهر ماه  و روز سرباز را به تمامی هم رزمان سربازم و خانواده های معظم شهدا و جانبازان عزیز سرباز تبریک و تهنیت عرض کرده و توفیقات روز افزون آنان را از خداوند منان مسالت دارم.

سرلشکر باقری در پایان ابراز امیدواری کرده که کماکان جوانان عزیز و قانون مدار ایران اسلامی با تلاش و کوشش خود و کسب آمادگی ها و مهارت های لازم در دفاع از کشور و خدمت در تمامی عرصه های مورد نیاز نیروهای مسلح موفق بوده و مدافع خوبی برای ایران اسلامی و آرمانهای والای انقلاب اسلامی باشد.

حضور سربازان پشتوانه ای قوی برای نیروهای مسلح است

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند