به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس) کمیته چهارجانبه عربی به ریاست وزیر خارجه سعودی در خصوص برنامه هسته ای و فعالیت های ایران در منطقه رایزنی کردند.

نشست کمیته چهارجانبه عربی درخصوص مقابله با ایران روز پنجشنبه به ریاست فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد.

در این نشست آنچه دخالت های تخریبی ایران در منطقه و حمایت های مالی ایران از حوثی های یمن خوانده شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در نشست کمیته چهار جنبه عربی ضدایرانی، در خصوص آخرین تحولات برنامه هسته ای ایران و اهمیت ایجاد سازوکار لازم برای بازرسی سریع و فراگیر تمام سایت های هسته ای رایزنی شد.

وزرای چهار کشور عربی همچنین در خصوص آنچه نقض قوانین بین المللی و ایجاد بی ثباتی و ناامنی در منطقه از سوی تهران خواندند، گفت وگو کردند.

بر اساس این گزارش ، در این نشست احمد ابوالغیط،دبیرکل اتحادیه عرب و سامح شکری، وزیر خارجه مصر و عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین و همچنین خلیفه شاهین المرر، وزیر دولت امارات حضور داشتند.

به گزارش ایسنا ، این ادعاها درحالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره برای حل بحران های منطقه تلاش فراوانی کرده است و هیچگونه دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند