سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه به همراه جمعی از فرماندهان قرارگاه‌های عمده عملیاتی نیروی زمینی سپاه با حضور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با امیر آشتیانی دیدار و گفتگو کردند.

سردار پاکپور در این دیدار با تبریک انتخاب امیر آشتیانی با سوابق درخشان در نیروهای مسلح، مسئولیت خطیر و حساس وزارت دفاع را در تامین نیازمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح و به ویژه نیروی زمینی سپاه حائز اهمیت راهبردی دانست و تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های گسترده، مدرن و پیشرفته در وزارت دفاع، یگان‌های عملیاتی نیروی زمینی سپاه می‌توانند در تعامل تنگاتنگ و هم افزا با صنعت دفاعی، ضمن تامین نیازمندی‌های میدانی خود، بازخورد عملیاتی محصولات و تجهیزات به کار گرفته شده در صحنه نبرد و عرصه رزم را به متخصصین صنعت منتقل نمایند.

وی با اشاره به تعامل تنگاتنگ یگان‌های عمده نیروی زمینی با صنعت دفاعی کشور ابراز امیدواری کرد: ان‌شاء الله در آینده نیز بتوانیم از تجهیزات پیشرفته و مدرن تری در جهت انجام ماموریت‌های محوله و به خصوص مقابله با ضد انقلاب و متجاوزین به حدود و ثغور ایران اسلامی بهره‌مند شویم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه یکی از عوامل مهم پیروزی در عرصه‌های نبرد و درگیری با متجاوزین را در اختیار داشتن سلاح و تجهیزات دفاعی پیشرفته و به روز و متناسب با نوع صحنه جنگ دانست و تصریح کرد: در حوزه تجهیز ناوگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته و ان‌شاالله بتوانیم با حمایت و پشتیبانی صنعت‌های متولی این امر، هر چه زودتر ناوگان پهپادی نیروی زمینی سپاه را در جهت حفظ و حراست از مرزهای کشور مجهز تر و قدرتمند تر کنیم.

وزارت دفاع اقدامات ارزنده‌ای در تجهیز نیروی زمینی سپاه داشته است

امیر آشتیانی نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از حضور فرماندهان عالیرتبه نیروی زمینی سپاه در وزارت دفاع، مجموعه صنعت دفاعی کشور را آماده ارائه خدمات متنوع به یگان‌های عملیاتی نیروی زمینی سپاه دانست و افزود: خدای متعال را شاکریم که وزارت دفاع مجموعه‌ای است که با خودباوری، خود اتکایی و هدایت‌های حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و با اتکا به دانش بومی می‌تواند نیازهای نیروهای مسلح را برآورده سازد.

وی با مقایسه تسلیحات و تجهیزات به کار گرفته شده در کشورهای منطقه با جمهوری اسلامی ایران،افزود: اغلب کشورهای منطقه با وابستگی تام و کامل به قدرت‌های استکباری و نظام سلطه و صرف هزینه‌های سرسام آور، نیازهای تسلیحاتی خود را تامین کرده و این در شرایطی است که جمهوری اسلامی ایران در سخت‌ترین شرایط تحریم‌های اقتصادی و سیاسی به هیچ کشور بیگانه وابسته نبوده و توانسته است به جایگاه ارزنده‌ای در قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی دست یابد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ابراز امیدواری از تعامل و هم افزایی همه اجزای نیروهای مسلح در حفظ منافع ملی، تصریح کرد: بر این باوریم که امروز نیروی زمینی سپاه پاسداران به همراه نیروی زمینی ارتش با اقتدار، عزت و آمادگی کامل در نوک پیکان مقابله با دشمنان متجاوز قرارگرفته و نقش بسزایی در تامین امنیت کشور دارد.

امیر آشتیانی یادآور شد: بر این باوریم تا با رفع سریع نیازهای نیروهای مسلح در راستای ارتقاء قدرت دفاعی کشور قدم‌های ارزنده‌ای را برداریم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند