سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امروز پنجشنبه چهارم شهریور طی مراسمی کار رسمی خود را در وزارت ورزش و جوانان آغاز کرد.

در  این مراسم مهدی علی نژاد معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی معاونت همگانی و امور فرهنگی وزارت ورزش و سایر کارکنان این وزارتخانه نیز حضور داشتند.

 سجادی یکی از مهم ترین برنامه های خود را پیگیری اساسنانه جدید فدراسیونهای ورزشی عنوان کرد و افزود: اساسنامه اگر اشتباه نکنم ۸ الی ۹ آیین نامه نیاز دارد که در اینجا یک مقدار سختی کار متفاوت است، به دلیل این که در اساسنامه جدید فدراسیونهای ورزشی آیین نامه ها باید به تصویب مجامع فدراسیونها برسد.

وی همچنین گفت: باید در اولویت، مجامع فدراسیونها را هر چه سریعتر تشکیل دهیم، آیین نامه ها باید آماده باشند تا به تصویب برسند، بنابراین یک کار فوق العاده مهمی است.

سجادی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه ها که باید پیگیر آن باشیم تفاهمنامه با مراکز آموزشی است که در دستور کار است، بسیاری علاقه مند هستند که این تفاهمنامه ها تنظیم و منعقد شوند، اجازه دهید که رونمایی از تفاهمنامه ها در روزهای آینده قطعی شود. مثلا یک مورد که می توان به آن اشاره کرد تفاهمنامه ای که در گذشته با شهرداری داشتیم با دانشگاه آزاد نیز داشته باشیم، دانشگاه آزاد ظرفیت فوق العاده ای در ورزش کشور دارد و حیف است که این تفاهمنامه وجود نداشته باشد. البته این را به عنوان مثال عنوان کردم.

وی گفت: تشکیل ستاد عالی بازیهای آسیایی از دیگر برنامه های پیش رو است، بازیهای آسیایی رویدادی است که مثل برق و باد به آن می رسیم  که باید آماده این رویداد شویم، بازیهای مقدماتی جام جهانی فوتبال نیز که خبرهای خوبی در این زمینه رسیده که شاید بتوانیم میزبانی را در ایرانی داشته باشیم، مرحله نهایی آن در حال طی شدن است اگر این اتفاق مهم رخ دهد حتما باید آمادگی میزبانی را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: یک گزارش خیلی دقیقی را رییس جمهور دستور دادند که وضعیت موجود هر وزارتخانه تهیه شود که به امید خدا با هماهنگی که با تعدادی از معاونان وزارتخانه انجام دادم، این مساله نیز در دستور کار است و در هفته آینده گزارش وضعیت موجود را تهیه و تقدیم هیات دولت و ریاست محترم رییس جمهور خواهیم کرد.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با یک دورخیز منطقی و صحیح کار را شروع کنیم، ان شاالله که در خدمت جامعه ورزش کشور روسفید شویم و کار ورزش را با اهالی ورزش به نحو احسن پیش ببریم تا دولت انقلابی و مردمی بخشی از اهداف آن در وزارت ورزش و جوانان پیاده شود تا همه ما افتخار کنیم به تغییر و تحول و اتفاقات خوب در ورزش کشور.

سجادی در پاسخ به این پرسش که برای پیشرفت جامعه ورزش بانوان چه برنامه ای دارید، گفت: برای ورزش بانوان نیز برنامه خوبی تهیه شده و هم تکلیف سنگینی را خودم حس می کنم، روز گذشته در مجلس نیز عنوان کردم تا به عنوان یک سند باقی بماند، تمام هم و غم من این است که ورزش بانوان خودکفا و مستقل باشد. برای این که خودکفا و مستقل شوند انبوهی کار داریم و آمادگی فوق العاده و برنامه ریزی خاصی را می طلبد، ما بانوان مدیر فراوانی داریم که کاربلد و باتجربه هستند، برخی از آنها رییس فدراسیون و برخی مدیر کل بودند که الان تغییرات مدیریتی در کارشان است و پست های مختلفی دارند. الان جامعه تحصیل کرده در بانوان حداقل با یک دهه گذشته متفاوت است. این ظرفیت موجود را حتما به کار خواهیم بست تا ورزش بانوان به دست خودشان اداره شود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز گفت: خصوصی سازی این دو باشگاه در دستور کار ما قرار دارد، اما اجازه دهید جلسات تخصصی را در این زمینه با معاونان خود برگزار کنیم، اقداماتی صورت گرفته که باید در جلسه رسمی به صورت دقیق گزارش کار بگیرم تا ببینم خصوصی سازی این دو باشگاه در چه مرحله ای قرار دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم اگر عزم و اراده ای باشد راه هموار است و خبرهای خوبی می تواند در انتظار ما باشد، اجازه دهید که پاسخ دقیق سوال ها را در روزهای آینده و نهایتا تا هفته آینده بیان کنم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند