رئیس جمهور گفت: ما سعی کردیم کابینه ترکیبی از تجربه و جوانگرایی باشد، لذا جوان هایی که با کار هم ارتباط برقرار کرده باشد و تنها از دانشگاه فارغ التحصیل نشدند را مورد استفاده قرار دادیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در دفاع آخر خود از کابینه پیشنهادی، با اشاره به نظرات نمایندگان درباره وزرای جوان یا کم تجربه گفت: صلاحیت علمی و عملی همه وزرا را اگر احراز نمی کردم خدمت شما اعلام نمی کردم. هر دو مورد را تاکید داشتیم. نمایندگان عزیز امام چگونه به جوانان احترام کردند؟ مگر بنده و آقای قالیباف چند سالمان بود که ایشان تیپ و دسته رهبری می کردند و من دادستان بودند؟ همین نمایندگان جوان عزیز که مورد اعتماد مردم قرار گرفتند و با آشنایی خوب نسبت به مسایل کشور توانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر به جوانان میدان ندهیم پس چطور جوانگرایی را آغاز کنیم؟ اگر معلوم شود فرد در فعالیت ارتباط خوبی داشته و توانایی لازم را دارد چرا نباید مورد استفاده قرار بگیرد؟ حضرت آقا بارها فرمودند امام به جوانان اعتماد داشتند و من هم اعتماد کردم. ما سعی کردیم کابینه ترکیبی از تجربه و جوانگرایی باشد، لذا جوان هایی که با کار هم ارتباط برقرار کرده باشد و تنها از دانشگاه فارغ التحصیل نشدند را مورد استفاده قرار دادیم. مثلا اگر بگوییم وزیر آموزش و پرورش چند سال تجربه دارد؟ مدرک تحصیلی مرتبط دارد یا ندارد؟ تجربه مدیریتی دارد یا ندارد؟ این مسایل بسیار مهم است.

این مطلب برایم مفید است
136 نفر این پست را پسندیده اند