دیدار فرمانده کل سپاه با فرمانده حشدالشعبی+ جزئیات

 سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دیدار فالح الفیاض فرمانده حشدالشعبی عراق، حضور توامان رییس جمهوری عراق و فرمانده حشدالشعبی این کشور در مراسم تحلیف سیزدهم ریاست جمهوری ایران را حاوی پیام‌های مهم توصیف و از نقش راهبردی حشدالشعبی در پیروزی ملت عراق بر داعش و تامین امنیت و ثبات این کشور تجلیل کرد.

وی گفت: چیزی که ما امروز به نام زوال آمریکا در صحنه جهانی از آن صحبت می‌کنیم بخش مهم آن در عراق اتفاق افتاده است، یعنی مقاومتی که در این کشور شکل گرفت آمریکایی‌ها را ضعیف و فرسوده کرده و با بالا بردن هزینه‌هایشان، آنها را میان دو شر قرار داد که اگر بمانند آسیب می‌بینند و اگر هم از عراق خارج شوند شکست خورده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: حرف‌های اساسی همواره در میدان زده می‌شود و قدرت‌های واقعی سیاسی، قدرت‌های میدانی هستند و حشدالشعبی در این عرصه فوق‌العاده است و ان‌شاءالله قدرت آن به عنوان یک نیروی دفاعی، جهادی با آرمان‌های بزرگ، ایمان قوی، انسجام درونی و نظم و انضباط والا گسترش می‌یابد.

سلامی، ویژگی‌ها و خصایص حشدالشعبی را ضامن ماندگاری و نقش تعیین کننده و موثر این نبرد در آینده عراق قلمداد و خاطرنشان کرد: ما و امت اسلامی وقتی غیظ و غضب آمریکا نسبت به شما را دیدیم خوشحال شدیم، چون متوجه کار موثر شما شدیم.

وی، رمز اساسی توفیقات مقاومت و حشدالشعبی را وحدت و اتصال آنها با مردم و نهادینه شدن این درک که شما مدافع عزت و امنیت آنها هستید توصیف و خاطرنشان کرد: همه ما و شما باید هوشیار باشیم که مردم تحت تاثیر عملیات روانی  دشمن قرار نگیرند، هرچند شما بخش‌های سخت مبارزه را سپری کرده‌اند  اما از کید و حیله دشمن هرگز نباید غفلت کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه پیوند ما با شما ایمانی، اسلامی، دینی و بدون توجه به مرزهای جغرافیایی است،  تصریح کرد: ما جزئی از پیکره امت اسلامی هستیم و شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس اثبات کردند عراق سرزمینی است که مردم به خاطر کربلا، نجف،  کاظمین و سامرا حاضرند فدای آن شوند.

سلامی تاکید کرد: ما در جبهه مقاومت و تداوم این نبرد بزرگ حامی و پشتیبان شما هستیم و امیدواریم که مصوبه مجلس ملی عراق در خروج نظامیان آمریکایی از این کشور به صورت عملی و به نحو احسن تحقق یابد و عراق مستقل، مقتدر و امن بدون حضور اشغالگران به راه خود ادامه دهد.

فالح الفیاض فرمانده حشدالشعبی عراق هم در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ملت عراق و حشدالشعبی این کشور با تجلیل از مجاهدت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی الهام دهنده حشدالشعبی بود و امروز حشدالشعبی وجود خود را مدیون حاج قاسم سلیمانی و تلاش‌های ابومهدی المهندس که جانشان را فدا کردند؛ می‌داند.

وی افزود: دشمن فکر می‌کرد با شهادت حاج قاسم می‌تواند شجره طیبه مقاومت و حشد الشعبی را بخشکاند؛ اما به تدبیر و سنت الهی و به برکت خون شهدا و امدادهای غیبی، این جریان به پیش می‌رود و تصمیم خروج آمریکا از عراق بعد از شهادت شهیدان عزیز، اتفاق بسیار بزرگ و مهمی بود.

فرمانده حشدالشعبی عراق با بیان اینکه ملت عراق و حشدالشعبی،  سپاه را به واسطه خون حاج قاسم و کمک‌هایش عزیز می‌دانند، افزود: ما به الگوی سپاه با خصوصیات انقلاب اسلامی افتخار می‌کنیم و امروز چگونگی استفاده از تجربه سپاه با قوانین و خصوصیات عراق را وظیفه خود می‌دانیم و هرگز روزی که رسانه‌های آمریکایی بعد از ورود داعش نقشه عراق را در حال سوختن نشان دادند را فراموش نخواهیم کرد.

فالح الفیاض،  نعمت ائمه، مرجعیت و شهدا را عامل به حرکت درآمدن روحیه جهادی در عراق قلمداد و تاکید کرد: در عراق هیچ قدرت و کشوری نمی‌تواند در عین دوستی با عراق با حشدالشعبی دشمنی داشته باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.