بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، « سامیا  سولوهو حسن» رئیس جمهور تانزانیا  با ارسال پیامی، پیروزی آیت الله رئیسی را نشانه اعتماد مردم ایران به وی خوانده و حمایت خود و دولت تانزانیا از تداوم توسعه همکاریهای دوجانبه در زمینه های مورد علاقه طرفین را اعلام کرده است.

وی همچنین بر تعهد دولت متبوع خود برای ادامه همکاری با رئیس جمهور جدید، دولت و مردم ایران تاکید کرده است.

* تبریک رئیس جمهور کنیا

به گزارش فارس، بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا، «اوهورو کنیاتا» رئیس جمهور کنیا با ارسال پیامی ضمن تبریک به آیت الله رئیسی تاکید کرده است: جمهوری کنیا و جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته از روابط قوی، مثمر ثمر و مبتنی بر دوستی، احترام و اعتماد متقابل برخوردار بوده اند. این روابط دوجانبه در طول سالها و فراز و نشیب ها به طور مستحکم و ارزشمند بر مبنای گفتگوی سازنده و همکاریهای دوجانبه موثر تداوم یافته است.

« اوهورو کنیاتا» همچنین ابراز امیدواری کرده است در دوره ریاست جمهوری آیت الله رئیسی، همکاریهای دو کشور نزدیک تر شده و روابط گرم و صمیمانه دوجانبه فیمابین تقویت شود.

*تبریک کفیل نخست وزیر اسواتینی

گفتنی است، بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی، «تمبا ماسوکو» کفیل نخست وزیری کشور اسواتینی (سوازیلند سابق ) با ارسال پیامی پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات را تبریک گفت.

کفیل نخست وزیری اسواتینی در این پیام ابراز اطمینان کرده که با استقرار دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران روابط برادرانه ای که همواره بین دو کشور وجود داشته، در سالهای پیش رو، به سود منافع دو ملت مستحکم تر خواهد شد.

کفیل نخست وزیری اسواتینی در پیام خود بهترین ها را برای رئیس جمهور منتخب و در جهت صلح و سعادت مردم ایران آرزو کرده است.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند