عبدالناصر همتی عصر امروز (سه‌شنبه - ۱۱ خرداد) در نشست فعالان فضای مجازی و نخبگان در باغ هنر تهران اظهار کرد: مهمترین انگیزه من شرایط اقتصادی و معیشت مردم است؛ چرا که نیاز به نگرش اقتصادی برای اداره کشور داریم و اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند، می‌توانیم صدای افراد خاموش جامعه باشیم.

وی افزود: شرایط اقتصادی مناسب شان مردم نیست اقتصاد فعلی ما نه کمونیستی است و نه آزاد بلکه چیزی بین این دو مورد است.

همتی یادآور شد: من با یک دیدی وارد صحنه شدم که همه می‌گفتند خیلی خطرناک و از قبل تعیین شده است. اما معتقدم این نظر خوبی نیست. چرا باید ابتدایی‌ترین حق و سرنوشت مردم از پیش تعیین شود؟

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: همه می گویند رای دادن به همتی تیغ دولبه است و من می‌گویم مردم در ارتباط با جامعه چه تصمیمی می‌گیرند؟ باید از این زاویه نگاه کنیم که حق انتخاب داریم و زنان به عنوان نیمی از جامعه باید در آن حضور داشته باشند. من نمی‌توانم ببینم مجموعه عظیمی از کشور ما که نقش کلیدی در هدایت خانواده دارند در جامعه به آن بی‌توجهی شود.

وی با اشاره به آمار و ارقامی که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌ها و اظهارات خود به‌آن اشاره می‌کنند، گفت: افراد عدد اعلام می کنند و با فهم مردم بازی می‌کنند. اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم. ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم. من با مردم دیالوگ می‌کنم و برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس امکانات کشور می گویم اما من را تخریب می‌کنند.

 همتی تأکید کرد: من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم و در صحنه، محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم. من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. من می‌گویم چرا به جوان یا پسر مردم استرس می‌دهید؟ اما گفتند صلاحیت شما رد می‌شود، گفتم صلاحیتم را رد کنید، تکلیف من معلوم است.

همتی گفت: من دست دوستی به سمت تمام کاندیداهایی که ذی صلاح بودند و رد شده‌اند، دراز می‌کنم و امیدوارم نماینده شایسته ای برای آنها باشم. این افراد که رد صلاحیت شده اند دوستان من هستند و اگر آنها بخواهند من را انتخاب می‌کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حضور همسر خود در یک برنامه تلویزیونی گفت: من افتخار می کنم که مردم به همسر من رای بدهند چون من آمده‌ام که از زنان حمایت کنم.  

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مفهوم تعامل با غرب تصریح کرد: وقتی می‌گویم تعامل، مفهوم این نیست که هرچه بقیه می‌گویند من بگویم چشم. ما نمی‌خواهیم کشور وارد تنش شود. اما اگر قرار باشد یک سیلی به من بزنند یک سیلی به آنها می‌زنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من می‌خواهم دولتم ۴ ساله باشد، گفت: باید در ۴ سال چالش‌های اقتصادی را حل کنیم و من به دنبال این هستم در این ۴ سال برنامه‌هایم را اجرا کنم.

 وی تصریح کرد: من نماینده و دلباخته جریانی هستم که دوست ندارد آزادی از بین برود و مطبوعات نتوانند حرف خود را بزنند، من سانسور را دوست ندارم. من نقطه ضعفی ندارم که نتوانم از حقوق مردم دفاع کنم. ما می‌خواهیم کشور را اداره کنیم و کشور امید و شاداب باشد.

پیام همتی به کاندیداهای ردصلاحیت شده /نقطه ضعفی ندارم/ سانسور را دوست ندارم /سعید جلیلی: رییس جمهور نباید با هیچ کسی تعارف داشته باشد

 رییس جمهور نباید با هیچ کسی تعارف داشته باشد

همچنین ایسنا نوشت؛

سعید جلیلی در گفتگو با برنامه «بدون تعارف» در بخش خبری ۲۰:۳۰ در پاسخ به این سوال که چگونه به جمع‌بندی برای حضور در انتخابات رسیده‌اید، اظهار کرد: هشت سال است که تحولات کشور را دنبال کرده و در حد وسع خودمان بر روند کشور تاثیر گذاشتیم. ما معتقدیم به پشتوانه کار کارشناسی و میدانی در این هشت سال، آمادگی خوبی به وجود آمده و نسبت به نقاط قوت و ضعف کشور کاملا آگاه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عمیقا آماده حل مشکلات کشور هستید، خاطرنشان کرد: از نظر ما، شعار «جهاد بزرگ برای جهش کشور» مبتنی بر واقعیت است. ما به جمع‌بندی رسیدیم و معتقدیم با توجه به همه‌ شرایط موجود، کشور ما آماده ارتقا و جهش است. مورد به مورد بررسی کردیم و معتقدیم کشور می‌تواند جهش پیدا کند.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری باید براساس برآورد واقعی و نه آرزو، برنامه خود را نسبت به اداره کشور ارائه کنند، تصریح کرد: برخی موانع وجود دارد که از تحقق برنامه‌های دولت‌ها جلوگیری می‌کند، بنابراین برنامه داشتن لازم اما کافی نیست. امروز هم بسیاری از موضوعات و برنامه‌های مطرح شده میان نامزدهای انتخاباتی مشترک است اما در کنار برنامه، «اراده» و «باور» دولت نیز ضرورت دارد.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در دفاع از حق مردم با هیچکسی نباید تعارف داشته باشد؛ حتی با خود مردم نیز نباید تعارف کرد. در زمان برجام خیلی‌ها میگفتند نقدها را مطرح نکنید، چون مردم خوششان می‌آید؛ اگر تشخیص دادیم که مثلا برجام مسیر درستی نیست، وظیفه داشتیم آن را در حد توان برای مردم بازگو کنیم.

جلیلی افزود: اگر ما مدعی هستیم که کشور می‌تواند جهش پیدا کند، صرفا به این معنا نیست که ما می‌توانیم این جهش را ایجاد کنیم؛ هرکسی که درک درستی از شرایط داشته باشد و برنامه‌های درستی اجرا کند، کشور را می‌تواند به جهش برساند.

وی افزود: اگر رای نیاورم، صد در صد به قانون تمکین خواهم کرد. سال ۹۲ که رای نیاوردیم در ستاد انتخاباتی خود اعلام کردم که کار ّّما برای کمک به دولت منتخب تازه آغاز شده است و بر همین مبنا دولت سایه را بوجود آوردیم.

وی در پایان به عنوان یک جمله بدون تعارف خطاب به مردم گفت: امروز ما بدون تعارف بررسی کردیم که در چهار سال آینده کشور را تنها نباید اداره کرد بلکه باید آن را جهش داد؛ این جهش به شرطی محقق می‌شود که نه با مردم، نه مسئولین، نه جناح خودی و نه اطرافیان خودمان در بیان واقعیات و عمل به منافع مردم تعارف داشته باشیم.

پیام همتی به کاندیداهای ردصلاحیت شده /نقطه ضعفی ندارم/ سانسور را دوست ندارم /سعید جلیلی: رییس جمهور نباید با هیچ کسی تعارف داشته باشد

این مطلب برایم مفید است
268 نفر این پست را پسندیده اند