به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه امروز، شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بار دیگر نهاد اتحادیه اروپا دور بودن کامل خود از واقعیت و شراکت کامل در جنگ ظالمانه علیه سوریه و مسؤولیتش در ریختن خون سوری‌ها و نابودی دستاوردهایشان را ثابت کرد.

در این بیانیه آمده است: مجددا تدابیر یکجانبه ظالمانه اتحادیه اروپا علیه سوریه این نهاد و ساختگی بودن ارزش‌هایی که دم از آن می‌زند را رسوا کرد زیرا این تدابیر ظالمانه زندگی و سلامت و وضعیت معیشتی شهروند سوری را در تیررس قرار می‌دهد که نقض علنی ساده‌ترین حقوق بشری و اصول قانونی بین‌المللی انسانی است.

این مقام اضافه کرد: کاملا روشن است که این تدابیر ظالمانه یکی از وجهه‌های جنگ علیه سوریه است. همچنین ملت سوریه و ارتش قهرمان آن توانستند تروریسم و حامیانش را شکست دهند و آنها با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای برای انتخاب رئیس‌جمهوری سوریه ثابت کردند پایدارتر و مصرانه‌تر به دنبال شکست تمام تلاش‌ها برای تاثیرگذاری بر استقلال‌شان در تصمیم گیری ملی سوریه و مخالفت با مداخله خارجی در امور خود هستند و سوریه متعلق به سوری‌هاست و فصل الخطاب از آن آنهاست نه کس دیگر.

در پایان این بیانیه آمده است: نهاد اتحادیه اروپا به دلیل‌ اقدامات اشتباه و پیروی کورکورانه از سیاست آمریکا شکست پشت شکست را انباشته کرده و اعتبار وتاثیرگذاری بر وقایع منطقه و جهان دیگر ندارد و تبدیل به موجودیتی بی‌رنگ، طعم و بو شده است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند